RBA utrzymuje stopę procentową na poziomie 4,10%, sygnalizując kolejne podwyżki stóp

RBA: Michele Bullock mianowana nowym gubernatorem

Australijski bank centralny utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie na ostatnim posiedzeniu, ale dał jasno do zrozumienia, że może dojść do kolejnych podwyżek.

Powodem tej krótkiej przerwy była ocena dokładnego wpływu podwyżek stóp dokonanych w przeszłości. Wydaje się jednak, że RBA jest nadal zdecydowany kontynuować kampanię zacieśniania polityki pieniężnej. Ujawnia to również, że inflacja pozostaje dużym problemem dla RBA, ponieważ kształtuje on wszystkie swoje polityki w tym zakresie!

RBA utrzymuje stopy procentowe na 11-letnim poziomie

Na lipcowym posiedzeniu politycznym RBA (Bank Rezerw Australii) utrzymał stopę procentową na niezmienionym poziomie, która obecnie znajduje się na 11-letnim szczycie. Stopa procentowa w Australii została ostatnio podniesiona w maju o 400 punktów bazowych, co wyniosło 4,10%.

W większości przypadków gracze rynkowi spodziewali się przerwy w podwyżkach stóp procentowych, podczas gdy ekonomiści nie byli tego tacy pewni.

Po decyzji RBA dolar australijski (AUD) spadł o 0.4% w stosunku do dolara amerykańskiego i był ostatnio obserwowany na poziomie 0.06647 USD. Na nadchodzące posiedzenie RBA w sierpniu rynek wycenia obecnie 50% szans na podwyżkę stóp procentowych, która podniesie stopę gotówkową do 4.35%.

Na posiedzeniu gubernator RBA mówił o tym, że wyższe stopy procentowe są potrzebne, aby zapewnić równowagę między popytem a podażą. Dodał również, że RBA chce uzyskać jaśniejszy obraz perspektyw gospodarczych po ostatnich podwyżkach stóp.

Na razie największą niewiadomą dla RBA jest globalna gospodarka i konsumpcja gospodarstw domowych. Tak więc, gdy RBA otrzyma w swoje ręce więcej danych ekonomicznych, ścieżka naprzód stanie się jasna.

Według jednego z ekspertów, decyzja RBA o wstrzymaniu podwyżki stóp procentowych pokazuje, że na australijską gospodarkę wpływają globalne warunki gospodarcze.

Teoretycznie RBA planuje zaszkodzić postępowi gospodarczemu poprzez ograniczenie konsumpcji, co pozwala również na spadek inflacji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry