RBA: Michele Bullock mianowana nowym gubernatorem

RBA: Michele Bullock mianowana nowym gubernatorem

W piątek Bank Rezerw Australii (RBA) ogłosił, że rząd mianował Michele Bullock na stanowisko kolejnego gubernatora. Gdy obecna kadencja Lowe’a dobiegnie końca po kilku miesiącach (wrzesień), Michele zostanie kolejnym gubernatorem.

Będzie to pierwszy raz w historii RBA, gdy kobieta zostanie wybrana na stanowisko gubernatora. O stanowisko to ubiegało się kilku kandydatów, takich jak David Gruen (szef Australijskiego Biura Statystycznego) czy Steven Kennedy.

Na razie Bullock pracuje jako zastępca gubernatora RBA, a gdy przejmie rolę gubernatora, będzie pełnić tę funkcję przez siedem lat.

RBA przechodzi remont

Według ekspertów nominacja Bullock jest częścią przeglądu RBA, który rozpoczął się w wyniku niezależnego przeglądu.

Pod kierownictwem nowego gubernatora RBA bank centralny przejdzie różne zmiany. Na początek comiesięczne spotkania zostaną zastąpione ośmioma spotkaniami rocznie. Podobnie, polityka banku zostanie dostosowana do wspierania zatrudnienia i walki z inflacją.

Niedawno Bullock oświadczyła, że jako nowy gubernator RBA będzie musiała stawić czoła kilku wyzwaniom. Ale mówiła także o tym, jak będzie wspierana przez członków zarządu. Powiedziała, że jej zobowiązaniem jest zapewnienie, że RBA będzie nadal realizować swoje cele operacyjne i polityczne z korzyścią dla ludności Australii.

Nominacja Bullock ma miejsce w czasie, gdy Australia stoi w obliczu jednej z najgorszych inflacji od ponad 30 lat i powolnego wzrostu.

Pod przywództwem Lowe’a, RBA rozpoczął jeden z najbardziej agresywnych cykli zacieśniania polityki pieniężnej, który ostatni raz miał miejsce podczas kryzysu finansowego w 2008 roku.

Patrząc w przyszłość, plan Bullock stanie się jasny, gdy obejmie ona urząd jako nowy gubernator RBA. W większości przypadków jakiekolwiek większe zmiany w polityce są bardzo mało prawdopodobne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry