Rating kredytowy USA poddany recenzji przez Scope Ratings

Inflacja w USA w listopadzie spadła do 3,1%

W piątek rating zadłużenia USA został poddany recenzji przez firmę Scope Ratings. Według źródeł, firma rozważa obniżenie ratingu USA, ponieważ hrabstwa podniosły pułap zadłużenia.

Scope Ratings jest wiodącą europejską agencją ratingową, a zatem ma duży wpływ na swój sektor. Według ratingów Scope, rząd USA przeżywa trudności ze spłatą zadłużenia, a powodem tego jest powtarzający się kryzys pułapu zadłużenia.

Winna jest polaryzacja polityczna

Według ekspertów, ostatnie wybory doprowadziły do podziału rządu i większej polaryzacji politycznej w kraju.

W styczniu Stany Zjednoczone przekroczyły limit zadłużenia w wysokości 31,4 biliona dolarów. Od tego czasu trwa impas między dwiema głównymi partiami politycznymi.

Jeśli pułap zadłużenia nie zostanie podniesiony przed 1 czerwca, krajowi oficjalnie zabraknie pieniędzy. W rezultacie Stany Zjednoczone nie będą w stanie spłacić swoich zobowiązań dłużnych i mogą nawet nie wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Zaledwie tydzień temu przyjęto ustawę, która ma na celu zmniejszenie wydatków o 4,8 biliona dolarów. Ponadto ustawa proponuje również podniesienie pułapu zadłużenia.

Według Scope Ratings, krótkoterminowe ratingi emitenta USA są obecnie ustalone na poziomie S-1+, ale może się to zmienić po przeprowadzeniu recenzji.

Jeśli spojrzymy gdzie indziej, Fitch i Moody nadal mają rating AAA dla USA. To najwyższy poziom ratingu, jaki można przypisać danemu krajowi.

Ale jeśli spojrzymy w przeszłość, staje się jasne, że USA udaje się podnieść pułap zadłużenia. W większości przypadków wydaje się, że partie opozycyjne dobiją targu z rządem. Okazja może oznaczać zgodę na niektóre warunki ustalone przez inne partie w Izbie!

Jednak dalsze opóźnienie w podniesieniu pułapu zadłużenia po 1 czerwca może utrudnić sytuację USA. W rzeczywistości nerwowość z tym związana będzie widoczna na całym świecie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry