Raport sugeruje, że Japonia utrzyma zakaz używania stabilnych monet w 2023 r.

Raport sugeruje, że Japonia utrzyma zakaz używania stabilnych monet w 2023 r.

Na razie Japonia wprowadziła swego rodzaju embargo na stablecoiny pochodzenia zagranicznego. Jednak według ostatnich wiadomości pochodzących z Japonii, agencja tego kraju myśli o zniesieniu zakazu w ciągu 2023 roku.

Nowe zmiany zostaną wprowadzone w ramach nowej ustawy o usługach płatniczych w tym kraju. W Japonii, zakaz stabilnych monet doprowadził agentów mobilnych pieniędzy i zarejestrowanych banków do emisji własnych stablecoinów.

Zgodnie z nowym prawem, kontrola zagranicznego stablecoina zostanie odebrana emitentowi. Poprzez tę technikę Japonia zamierza pozwolić lokalnym dystrybutorom na przejęcie kontroli i dojście do władzy.

W ramach zmian, Japonia wprowadzi maksymalny limit transferu zagranicznych stablecoinów do 7500$/transakcja. I nawet po zniesieniu zakazu, każde użycie stablecoina będzie podpadać pod kontrolę finansowania terroryzmu i przepisy AML.

Przed tą wiadomością nie było sposobu, aby ludność Japonii miała dostęp do stablecoinów. W momencie pisania tego, w Japonii działało około 31 znanych giełd, a żadna z nich nie oferowała stablecoinów.

Według ekspertów ten ruch Japonii jest znakiem, że przyjmuje ona bardziej zrelaksowane podejście do kryptowalut. Pomogło to już wielu międzynarodowym giełdom w rozpoczęciu oferowania swoich usług w tym kraju i prowadzenia działalności.

Całkiem niedawno giełda Binance również otrzymała licencję na lokalną giełdę od japońskiego rządu. Biorąc pod uwagę, że jest to jedna z największych giełd pod względem wolumenu, byłaby to dobra wiadomość dla inwestorów kryptowalutowych i handlowców w Japonii.

W skrócie, jest to pozytywny rozwój, który jeszcze bardziej wzmocni twierdzę kryptowalut w Japonii. W rzeczywistości pozwoli to również Japończykom przekształcić niektóre z ich tokenów w stablecoiny. W końcu pomoże im to chronić się w czasach wysokiej zmienności!

Z 2023 r. na horyzoncie wydaje się, że są już dobre wiadomości dla handlarzy kryptowalut zamieszkujących Chiny. Co jednak czeka nas dalej? Tylko czas pokaże!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry