Rand południowoafrykański rośnie dzięki poprawie nastrojów

Zaufanie konsumentów w RPA wzrosło w 3. kwartale

Rand (waluta RPA) kontynuował przedłużony rajd podczas poniedziałkowej sesji giełdowej. Niedawne zyski randa uzupełniają zeszłotygodniowe wzrosty, co jest kolejnym byczym sygnałem.

Zdaniem ekspertów, kluczową rolę odgrywa tu poprawa nastrojów inwestorów związanych z gospodarką RPA. Jedną z głównych sił napędowych RPA jest jej przemysł, który wydaje się odnotowywać dobry wzrost.

Rand wzrósł o 0,87%

Jeśli spojrzymy na ostatni poziom zamknięcia randa w piątek, zyskał on około 087% w stosunku do dolara amerykańskiego i ostatnio był notowany na poziomie 18,5600.

Jeśli chodzi o dolara amerykańskiego, jego wydajność można ocenić, patrząc na indeks dolara amerykańskiego (DXY). Podczas ostatniego sprawdzenia DXY był notowany na poziomie 103.45 w stosunku do innych globalnych walut.

Według analityków, zyski w randze wynikają ze zmniejszonej częstotliwości przerw w dostawie prądu w obszarach mieszkalnych. Ponadto spekuluje się również, że miejsce szczytu BRICS zostanie zmienione, ponieważ prezydent Rosji również weźmie w nim udział osobiście.

Co więcej, napięcie między Zachodem a RPA związane z relacjami z Rosją również spadło, co jest również pozytywne dla randa. Patrząc w przyszłość, prezydent RPA uda się na misję pokojową, podróżując na Ukrainę i do Rosji.

Casparus Treurnicht, który jest zarządzającym aktywami, powiedział, że to głównie obcokrajowcy kupują południowoafrykańskiego randa. Dodał również, że to właśnie obcokrajowcy początkowo spowodowali wyprzedaż Randa.

Po utracie 7% swojej wartości w stosunku do dolara, rand południowoafrykański odzyskał 6% w czerwcu, co jest dość imponujące.

Jednak obligacje państwowe RPA denominowane w USD kontynuują swój wzrost, co może być nieco kłopotliwe dla rządu.

Jednak pomimo tych wyzwań, prawdziwym postępem poczynionym przez RPA było kontrolowanie zrzutów obciążenia, które napędzają postęp gospodarczy w kraju.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry