Rajd na Wall Street przedłuża się dzięki odbiciu w technice

Rajd na Wall Street przedłuża się dzięki odbiciu w technice

Podczas poniedziałkowej sesji giełdowej indeks Wall Street zawrócił w górę dzięki impulsowi ze strony akcji technologicznych. Dodatkowo, rynki z entuzjazmem i oczekiwaniem spoglądają na nadchodzące raporty wyników. W większości przypadków wzrost zysków większości akcji technologicznych będzie zdecydowanie niższy w porównaniu do lat poprzednich.

Prawie wszystkie trzy indeksy giełdowe z USA przedłużyły swoje zyski z piątkowej sesji. Jednak liderem był bez wątpienia Nasdaq. Zdaniem ekspertów, Nasdaq zyskał na sile dzięki akcjom półprzewodników (notowanych na Nasdaq).

Według prezesa Chase Investment Council, akcje chipów były w depresji przez długi czas. Nie jest więc zaskoczeniem, że śmigają one przed sezonem zarobkowym.

Ale dopiero za kilka tygodni zobaczymy rzeczywiste wyniki tych spółek technologicznych. W tym czasie stanie się więc jasne, jak te spółki technologiczne wypadły i co je czeka.

W większości przypadków akcje chipów były nastawione na odbicie i to właśnie widzieliśmy w ostatnich kilku dniach.

Dane ekonomiczne i raporty o zyskach przed nami

Nie będzie błędem stwierdzenie, że rynki doświadczają sytuacji typu „spokój przed burzą”. W ciągu najbliższych kilku dni zaczniemy otrzymywać raporty o wynikach głównych spółek wraz z ważnymi danymi gospodarczymi.

A jeśli spojrzymy na Fed, większość inwestorów zgadza się, że niewielka podwyżka stóp procentowych jest w zasięgu ręki. Bo jeśli się nad tym zastanowić, to Fed ma jeszcze wiele do zrobienia, by znieść dekadę wysokiej inflacji w USA.

Większość inwestorów uważa, że wielkość tych podwyżek stóp będzie coraz mniejsza (bite-sized). Powodem tego optymizmu jest ewentualne spowolnienie inflacji.

Zasadniczo, sytuacja bardzo się poprawiła dla akcji w ogóle i jest to już widoczne patrząc na główne indeksy. Zwłaszcza główne akcje wzrostowe będą czerpać duże korzyści z tej sytuacji i będą pchać indeksy wyżej.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry