Qualcomm ogłasza współpracę z Mercedes i BMW

Qualcomm ogłasza współpracę z Mercedes i BMW

Qualcomm, która jest znaną firmą w sektorze półprzewodników, ogłosiła niedawno swój plan współpracy ze światowej sławy producentami samochodów, takimi jak Mercedes i BMW.

Qualcomm dostarczy tym firmom motoryzacyjnym swoje chipy półprzewodnikowe. Według firmy, chipy te będą wykorzystywane do sterowania systemami informacyjno-rozrywkowymi w samochodach.

Współpraca Qualcomm z firmą samochodową BMW została oficjalnie ogłoszona. W ramach tej współpracy chipy dostarczane do BMW będą wykorzystywane do poleceń głosowych w samochodach.

Chipy Qualcomm zasilą Mercedesa Klasy E

Ponadto firma dostarczy również chipy do modelu klasy E samochodów Mercedesa. Oczekuje się, że te modele samochodów trafią na rynek amerykański w 2024 roku.

W niedawnym wywiadzie dyrektor generalny Qualcomm „Cristiano Amon” mówił o tym, jak firma optymistycznie patrzy na sektor motoryzacyjny. Ogólnie rzecz biorąc, firma planuje uzyskać blisko 4 miliardy dolarów przychodów do końca 2026 roku tylko z tego sektora.

Do końca dekady (2030 r.) firma prognozuje, że jej przychody osiągną 9 miliardów dolarów. Biorąc pod uwagę niedawne partnerstwo Qualcomm z różnymi producentami samochodów, ogłoszenie tych prognoz ma sens.

Dyrektor generalny Qualcomm dodał również, że firma zawsze koncentruje się na poszukiwaniu nowych obszarów wzrostu. Jednym z tych obszarów jest branża motoryzacyjna, z której firma już czerpie spore przychody.

W ciągu ostatnich kilku lat Qualcomm odnotował znaczny spadek na rynku telefonów komórkowych, który był jednym z najlepiej zarabiających. W wyniku tego spowolnienia firma stara się zdywersyfikować swoje portfolio, koncentrując się na innych rynkach, takich jak produkcja samochodów.

Wygląda na to, że skupienie się na produkcji samochodów w końcu się opłaciło, ponieważ firma odnotowała 13% wzrost przychodów tylko z tego sektora.

Po tej wiadomości akcje QCOM spadły o 0,18%, co sugeruje, że wiadomość ta miała niewielki lub żaden wpływ na ceny akcji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry