Przewodniczący Komisji Izby zgłasza zastrzeżenia dotyczące transakcji Tesli w Chinach

Przewodniczący Komisji Izby zgłasza zastrzeżenia dotyczące transakcji Tesli w Chinach

Mike Gallagher jest liderem komisji Izby USA made for China. W poniedziałek podniósł obawy dotyczące zależności Tesli od Chin w zakresie produkcji, części zamiennych, & innych potrzeb.

Obawy te pojawiają się po tym, jak Tesla ujawniła plany otwarcia nowej fabryki baterii megapack w Chinach! Ogłoszenie zostało dokonane przez chińskie media państwowe i Tesla Inc.

Jak wynika z doniesień, w fabryce Tesla Megapack będzie produkowanych około 1000 sztuk baterii. Jest to równe magazynowaniu energii o mocy 40 gigawatogodzin, a także uzupełnia istniejącą fabrykę EV.

Tesla musi zachować równowagę między USA a Chinami

Według Mike’a Gallaghera chce on uzyskać dodatkowe informacje na temat tego, jak Elon Musk planuje zrównoważyć działania firmy w Chinach i wsparcie udzielane przez rząd USA.

Dał on jasno do zrozumienia, że zależność Tesli od Chin wzbudza jego niepokój. Powiedział to, gdy prasa zapytała go o nową fabrykę baterii Tesli w Chinach.

Gallagher powiedział, że Tesla wydaje się w dużej mierze polegać na wsparciu ze strony rządu federalnego w postaci ulg podatkowych. Jednak transakcje Tesli w Chinach budzą nasz niepokój!

Wyraził swoją ciekawość, jak Elon Musk znajdzie równowagę między dwoma krajami. Wyrażając swoje obawy, pochwalił również SpaceX Elona Muska, a nawet nazwał go ogromnym sukcesem.

Po tych komentarzach Elon Musk również zareagował, wchodząc na Twittera, platformę społecznościową, której jest właścicielem! Według Elona Muska, firma Tesla planuje zwiększyć produkcję w Nevadzie, Teksasie i Kalifornii.

Ale pomimo zwiększenia produkcji w zakładach w USA, nie ma wątpliwości, że ponad 50% produkcji EV pochodzi z Chin.

Z samych Chin Tesla uzyskała przychód w wysokości 18,15 mld dolarów, co stanowi prawie 20% całkowitego przychodu firmy.

A niedawno Tesla ujawniła plany otwarcia w Chinach kolejnej fabryki, która będzie produkować baterie megapack. Pojawia się to w czasie, gdy relacje USA i Chin nie są idealne wśród rosnących napięć między dwoma krajami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry