Produkcja przemysłowa w Chinach w lutym nie spełnia oczekiwań

Chiński juan spada poniżej 7, ponieważ ożywienie gospodarcze stoi w miejscu

Dane o produkcji przemysłowej z Chin zostały wreszcie opublikowane i wskazują na rozłożone w czasie ożywienie w tym kraju. Produkcja przemysłowa w lutym nieco wzrosła, ale nadal była poniżej oczekiwań rynku.

Analitycy uważają, że aktywność produkcyjna w Chinach spowolniła, mimo że środki antykryzysowe zostały już zniesione. Jest to wskazówka, że ożywienie gospodarcze w tym kraju nie jest tym, na co liczyli eksperci.

Sprzedaż detaliczna, która również jest ważnym wskaźnikiem ekonomicznym, odnotowała wzrost w lutym. Sugeruje to, że wydatki konsumpcyjne w Chinach są na ścieżce ożywienia, a spowolnienie COVID jest już prawie zakończone.

Krótko mówiąc, sprzedaż detaliczna odbudowuje się w dobrym tempie, podczas gdy produkcja przemysłowa wciąż pozostaje w tyle. Spowolnienie w produkcji przemysłowej wskazuje na słaby popyt na rynkach lokalnych i międzynarodowych.

Produkcja przemysłowa wzrosła o 2,4%

Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 2,5% w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym. Rynek oczekiwał jednak wzrostu o 2,6% – Można powiedzieć, że dane o produkcji przemysłowej rozminęły się z szacunkami jedynie o niewielki margines (0,1%).

W styczniu 2023 roku produkcja przemysłowa w Chinach oscylowała w okolicach 1,3%. Więc nawet na tym froncie produkcja przemysłowa odnotowała zdrowy wzrost!

Nawet jeśli dane nie spełniły prognozy, to i tak są wystarczająco silne, by sugerować, że produkcja przemysłowa ponownie znalazła się na terytorium ekspansji. A jeśli globalny sentyment ulegnie poprawie, może ona wzrosnąć jeszcze bardziej!

Jeśli chodzi o Chiny, popyt pochodzi z rynków lokalnych i zagranicznych. Chociaż warunki na lokalnych rynkach chińskich uległy poprawie, to popyt zagraniczny jest nadal słaby.

Nie zapominajmy, że USA, Niemcy, Hiszpania i kilka innych krajów również zmagają się z wysoką inflacją, spowolnieniem gospodarczym i wysokimi stopami procentowymi.

Krajobraz gospodarczy nie jest więc tak korzystny, by Chiny mogły zwiększyć produkcję przemysłową.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry