Prezes Jpmorgan raczej nie kupi innych banków znajdujących się w trudnej sytuacji

Jpmorgan Turcja Bank Centralny podniesie stopy procentowe do 25

Jamie Dimon (CEO JPMorgan Chase & Co) wydał niedawno oświadczenie, w którym stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby kupił jakikolwiek inny bank borykający się z trudnościami.

Oświadczenie to pojawiło się po tym, jak JPMorgan nabył bank o nazwie „First Republic Bank” zaledwie kilka tygodni temu. Jeśli chodzi o powody, dla których JPMorgan nabył First Republic Bank, dyrektor generalny powiedział, że pomogłoby im to w rozwoju ich inicjatyw i bogactwa.

Na razie JPMorgan stał się większościowym udziałowcem First Republic Bank po tym, jak wspomniany bank został uratowany przez rząd USA.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy upadło kilka amerykańskich instytucji finansowych, a First Republic był jedną z nich. Ogólnie rzecz biorąc, JPMorgan zgodził się kupić bank wraz z jego pożyczkami o wartości 173 miliardów dolarów. Ponadto bank posiadał również depozyty o wartości 92 miliardów dolarów i papiery wartościowe o wartości 30 miliardów dolarów.

Dyrektor generalny JPMorgan skomentował również, że amerykańskie organy regulacyjne nie mogą sobie pozwolić na całkowity upadek trzech amerykańskich banków. Według niego ryzyko wynikające z upadłości tych banków było zbyt duże, aby można je było zignorować.

Przed nami kolejne kłopoty bankowe

Komentarzy pozostawionych przez dyrektora generalnego JPMorgan nie należy lekceważyć… Ponieważ jeśli spojrzymy na obecny system bankowy, nie ma żadnych pogłosek o upadłości banków. Ale jeśli tak jest, to dlaczego dyrektor generalny JPMorgan powiedział, że nie chce kupować upadających banków?

Jeśli spojrzymy wstecz, wydaje się, że amerykańskie organy regulacyjne zastosowały jedynie plaster na kryzys bankowy, który narastał od lat. Wystarczyłoby jeszcze kilka upadających banków, abyśmy mieli do czynienia z pełnoprawnym kryzysem bankowym.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że inwestorzy muszą zachować ostrożność przez resztę 2023 r., ponieważ istnieje szansa, że kilka kolejnych amerykańskich banków upadnie lub wpadnie w poważne kłopoty finansowe.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry