Prezes Credit Suisse sugeruje finalizację transakcji z Ubs w poniedziałek

Prezes Credit Suisse sugeruje finalizację transakcji z Ubs w poniedziałek

Ulrich Koerner (CEO Credit Suisse) wysłał niedawno wewnętrzną notatkę, która sugeruje zamknięcie transakcji z UBS. Minęły miesiące od awaryjnego przejęcia Credit Suisse przez UBS, ale transakcja nie została jeszcze sfinalizowana.

Jednak według ostatnich doniesień medialnych wydaje się, że transakcja zostanie zamknięta w poniedziałek. Po zamknięciu transakcji stanie się ona jednym z największych przejęć w sektorze finansowym.

Transakcja z ekscytującą przyszłością

Dyrektor generalny jasno stwierdził, że poniedziałek doprowadzi do zakończenia ważnego rozdziału w historii banku. Będzie to jednak również początek ekscytującej i nowej przyszłości dla Credit Suisse.

Prawne zamknięcie wspomnianej transakcji spodziewane jest w poniedziałek, co będzie kamieniem milowym w kierunku odpowiedzi na wiele pytań.

Na podstawie dostępnych informacji wydaje się, że najwcześniejsza data zamknięcia tej transakcji została ustalona w ciągu najbliższych kilku dni.

Wcześniej rząd Szwajcarii dał również jasno do zrozumienia, że jest gotowy zaoferować 9,96 mld USD (9 mld CHF) jako gwarancję dla UBS. Ta gwarancja szwajcarskiego rządu pozwoli bankowi uniknąć strat wynikających ze sprzedaży aktywów Credit Suisse. Jednak wszelkie straty przekraczające limit 5 miliardów CHF muszą zostać pokryte przez sam UBS.

Kiedy Credit Suisse i UBS zostały poproszone o komentarz, nie były one dostępne. Mówiąc dokładniej, UBS wprost odmówił komentarza w tej sprawie. Podobnie, Credit Suisse również nie był od razu dostępny w celu uzyskania odpowiedzi.

W większości przypadków wydaje się, że UBS zdecyduje się na sprzedaż przynoszących straty operacji Credit Suisse innym instytucjom finansowym. Można to jednak zrobić dopiero po zamknięciu tej mega transakcji między dwoma bankami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry