Powell z Fed prognozuje jeszcze 2 podwyżki stóp w tym roku

Wells Fargo prognozuje obniżkę stóp Fed o 225 pb w przyszłym roku

Prezes Fed, Jerome Powell, potwierdził swoją retorykę, że większość banków centralnych na świecie podniesie stopy procentowe dwa razy w tym roku. Dodał również, że amerykańska Rezerwa Federalna może być zmuszona do kolejnych podwyżek stóp procentowych w tym roku na nadchodzących posiedzeniach.

Mówiąc prościej, Powell sugeruje więcej podwyżek stóp procentowych przez większość banków centralnych na całym świecie do końca 2023 roku. Powell wyraził te poglądy na konferencji EBC, gdzie powiedział, że przeszli długą drogę w zakresie polityki stóp procentowych.

Zapytany o to, dlaczego Fed nie ogłosił podwyżki stóp procentowych na poprzednim posiedzeniu, odpowiedział, że zrobiono to, aby zrozumieć zakres podwyżek stóp procentowych w gospodarce USA.

Szansa na kolejne podwyżki stóp na stole

Warto zauważyć, że Jerome Powell powiedział, że Fed nie zdecydował jeszcze o swojej strategii dotyczącej przyszłych podwyżek stóp procentowych. W związku z tym powiedział, że szanse na kolejne podwyżki stóp procentowych na nadchodzących posiedzeniach wcale nie są wykluczone.

Kolejne posiedzenie FOMC odbędzie się 25 i 26 lipca – szanse na podwyżkę stóp procentowych na tym posiedzeniu są bardzo wysokie, zwłaszcza po ostatnich komentarzach prezesa i członków Fed.

Co więcej, Powell dał również jasno do zrozumienia, że FOMC wyraźnie uważa, że w kwestii podwyżek stóp potrzeba więcej pracy. Tym komentarzem dał jasno do zrozumienia, co Fed planuje zrobić w najbliższej przyszłości.

Mówiąc prościej, kolejne podwyżki stóp są gwarantowane, ale ich częstotliwość i harmonogram nie są jeszcze znane. Pod tym względem zarówno Fed, jak i inwestorzy wydają się przyglądać danym.

Komentarze wygłoszone przez Powella podkreśliły również, że priorytetem nr 1 Fed jest obecnie praca nad zmniejszeniem presji inflacyjnej w kraju.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry