Odreagowanie dolara amerykańskiego pcha AUD/USD do 0,6450

AUD/USD w dół o 0,90% w oczekiwaniu na decyzję RBA

Piątkowa sesja w tym tygodniu była poświęcona raportowi NFP i wskaźnikowi PMI, które wykazały odporność amerykańskiej gospodarki. W rezultacie dolar amerykański spadł nieco niżej, ale znalazł wsparcie w pobliżu 20 SMA na poziomie 103.30. Od tego czasu dolar amerykański znacznie zyskał na wartości i jest notowany w pobliżu 104,20.

Raport NFP wykazał, że w sierpniu dodano więcej miejsc pracy w porównaniu do lipca. Podobnie, zarobki również wzrosły, ale tempo było nieco powolne. Co więcej, stopa bezrobocia wzrosła nieco wyżej i wywołała pewne obawy o kondycję amerykańskiego rynku pracy.

Dlatego nie byłoby błędem stwierdzenie, że to dane z ISM naprawdę pomogły dolarowi amerykańskiemu stać się byczym. Chociaż nawet ISM wykazał spadek, odczyt był nadal lepszy niż w zeszłym miesiącu, a tym samym wywołał bycze ożywienie w USD.

33% szans na listopadową podwyżkę stóp w USA

Po ostatnich danych istnieje obecnie 33% szans na podwyżkę stóp procentowych w listopadzie w porównaniu z wcześniejszymi szansami na poziomie 40%. Innymi słowy, kondycja amerykańskiej gospodarki nie jest tak dobra, jak kilka miesięcy temu, co może skłonić Fed do zatrzymania się i ponownego przemyślenia swojej polityki.

W krótkim terminie wykres AUD/USD D1 jest niedźwiedzi, ponieważ siła USD pozostaje dominującym tematem. Jeśli spojrzymy na RSI, waha się on w pobliżu linii środkowej, ale nadal dotyka ujemnego terytorium. Tak więc, opierając się tylko na tym wskaźniku, możemy powiedzieć, że trend pozostaje niedźwiedzi w AUD i byczy w USD.

Ponadto wskaźnik MACD również pokazuje czerwone słupki, co jest kolejnym powodem, aby wierzyć w niedźwiedzi AUD/USD. Na razie poziomy wsparcia dla AUD/USD to 0,6430, a następnie 0,6400. Jeśli 0.6400 zostanie przebite na wykresie dziennym, następne wsparcie będzie w pobliżu 0.6390.

Z drugiej strony poziom oporu dla AUD/USD znajduje się w pobliżu 0.6460, a następnie 0.6480. Następnie kolejnym przystankiem dla byków AUD będzie 0.6500.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry