Odczyt PKB USA ujawnia, że gospodarka kurczyła się przez 2 kwartały

Deficyt handlowy USA w listopadzie spadł o 2,0%

Nowy odczyt PKB z USA ujawnił, że gospodarka amerykańska faktycznie skurczyła się przez 2 kwartały. Oznacza to, że 1 z 2 wymogów dla recesji gospodarczej jest teraz kompletny!

W ciągu 2 kwartału tempo spadku gospodarczego wyniosło w USA 0,6% i wzbudziło teraz obawy o możliwą recesję!

Istnieje grupa ekspertów, którzy uważają, że szansa na recesję w 2022 r. jest nadal wykluczona ze względu na solidne wydatki konsumpcyjne, wzrost zatrudnienia i produkcję. Z kolei inna grupa ekspertów uważa, że recesja w USA jest tuż za rogiem!

Korekty w dół różnych wskaźników

W górę poszły różne wskaźniki, takie jak wydatki konsumenckie, inwestycje biznesowe i wydatki rządu federalnego. Z drugiej strony, nastąpiła korekta w dół w inwestycjach mieszkaniowych i eksporcie, co zniwelowało poprzednie dobre wiadomości.

Dochód Krajowy Brutto, który mierzy koszty i zyski w produkcji, również uległ rewizji w dół. Po nowej rewizji nowy cel został ustalony na poziomie 305 mld dolarów.

Eksperci uważają, że nowe odczyty ujawniają, że gospodarka USA w pierwszej połowie 2022 roku faktycznie weekendowała.

Ogólnie rzecz biorąc, dane o gospodarce USA są sprzeczne, ale pewna siła była widoczna w takich obszarach jak wydatki, produkcja i rynek pracy.

Innym niepokojącym znakiem jest podwyższone ryzyko recesji w gospodarce USA, według ekspertów. Jeśli spojrzymy na federalną politykę odwrotną, to od niedawna jest ona agresywna w walce z wysoką inflacją w USA.

Doprowadzi to do spowolnienia gospodarki USA, ponieważ rezerwa federalna stara się obniżyć popyt. Podstawowym założeniem jest obniżenie popytu i tym samym skorygowanie nierównowagi między popytem a podażą. Fed uważa, że rozwiąże to problem inflacji, ale nie zapominajmy, że odbędzie się to kosztem spowolnienia gospodarki!

Jeśli spojrzymy na skalę globalną, szansa na recesję wynosi obecnie około 98,1%, co jest bardzo wysokim wskaźnikiem! Ostatni raz takie odczyty mieliśmy podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, który wstrząsnął światem!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry