NZD/USD zyskuje na wartości, ponieważ USD wykazuje słabość po PMI

NZD/USD handluje w pobliżu 0,600 przy zwiększonym apetycie na ryzyko

Podczas środowej sesji para Kiwi otrzymała byczy impuls po publikacji danych S&P PMI za sierpień. Amerykański wskaźnik PMI nie był zgodny z oczekiwaniami i był nawet niższy niż odczyty z zeszłego miesiąca.

W rezultacie NZD zyskał przewagę nad USD, a tym samym pchnął parę NZD/USD do 5-dniowych maksimów. Dane PMI z USA pokazały szerszy obraz osłabienia amerykańskiej gospodarki, co wpłynęło również na rentowność amerykańskich obligacji.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek mniej wierzy w agresywny Fed w porównaniu z sytuacją sprzed kilku dni (przed publikacją PMI). Teraz inwestorzy będą nasłuchiwać, co ma do powiedzenia Jerome Powell, aby uzyskać wskazówki dotyczące polityki stóp procentowych.

Amerykański PMI zaskoczył rynek

Od oczekiwanego odczytu 49,3 do rzeczywistego odczytu 47,00, dane zaskoczyły rynki, a nawet osłabiły indeks dolara amerykańskiego.

Jeśli spojrzymy wstecz, Fed jasno dał do zrozumienia, że wszelkie decyzje dotyczące stóp procentowych będą zależeć od danych ekonomicznych. Teraz, gdy mamy do czynienia ze słabym wskaźnikiem PMI, rynki uważają, że Fed nie może już sobie pozwolić na tak agresywne działania, jak w ostatnim czasie. W końcu nawet rentowności amerykańskich obligacji spadają po ostatnich wynikach PMI.

Dlatego też szanse na wrześniową podwyżkę stóp przez Fed są obecnie bliskie zeru, podczas gdy w listopadzie oscylują wokół 35%. Krótko mówiąc, perspektywy dalszych podwyżek stóp procentowych w tym roku wydają się teraz niewielkie po danych.

Wykres dzienny NZD/USD pokazuje neutralny, byczy obraz z dużą szansą na przewagę byków. Wskaźnik RSI mówi nam, że byki zyskują na sile, podczas gdy MACD pokazuje również, że niedźwiedzie tracą kontrolę.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry