NZD/USD zatrzymuje się na poziomie 0,6150 przy wzroście indeksu USD

NZD/USD handluje w pobliżu 0,600 przy zwiększonym apetycie na ryzyko

Wygląda na to, że dynamika wzrostu NZD/USD zatrzymała się w pobliżu poziomu 0.6150. Wydaje się, że para Kiwi zmaga się z oporem 0.6150 wraz z ożywieniem indeksu dolara amerykańskiego (DXY).

Patrząc w przyszłość, indeks dolara amerykańskiego (DXY) prawdopodobnie doświadczy dużej zmienności po publikacji amerykańskiego CPI i polityki stóp procentowych. Oba te wydarzenia mogą mieć poważny wpływ na NZD/USD i prawdopodobnie będą dyktować jego następny kierunek.

Jeśli spojrzymy na indeks USD, wydaje się, że wykazuje on silne odbicie po dotknięciu wsparcia na poziomie 103,30. Na razie wydaje się, że Wall Sreet ma mieszane zdanie na temat decyzji w sprawie polityki stóp procentowych i widać to również w parach takich jak NZD / USD.

PKB Nowej Zelandii w I kwartale w centrum uwagi

Chociaż dane ekonomiczne z USA są ważne, nie możemy również ignorować danych pochodzących z Nowej Zelandii. W końcu jednym ze składników pary Kiwi jest również waluta NZD.

Patrząc w przyszłość, dane o PKB Nowej Zelandii za I kwartał są oczekiwane, ponieważ rynek spodziewa się spadku o 0,1%. Wcześniej PKB Nowej Zelandii skurczył się o 0,6%, co mówi nam, że rynki są nieco optymistyczne co do poprawy warunków gospodarczych w Nowej Zelandii.

W ujęciu rocznym oczekuje się, że PKB Nowej Zelandii wzrośnie o 2,6%, co jest wartością wyższą niż -2,2% spadek odnotowany ostatnio.

Perspektywy techniczne pary Kiwi pokazują, że przekroczyła ona już poziom oporu 0,6111, który obecnie służy jako poduszka dla byków. Ponadto linia trendu, która rozpoczęła się od szczytu z 11 maja w pobliżu 0.6385, również wspiera ruch wzrostowy NZD / USD.

Co więcej, 200 EMA jest obecna w okolicach 0.6147, co uniemożliwia NZD jakiekolwiek postępy w kierunku wzrostu.

Wskaźnik RSI, który pokazuje kierunek pędu w NZD/USD, nadal utrzymuje się w strefie zwyżkowej (60-80).

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry