NZD/USD rośnie dzięki jastrzębiej postawie RBA, dolar amerykański pozostaje w tygodniu

NZD/USD handluje w pobliżu 0,600 przy zwiększonym apetycie na ryzyko

Para NZD/USD wzrosła podczas sesji w Ameryce Północnej przed świętem 4 lipca w USA. Płynność w NZD/USD i innych parach pozostanie niewielka w dniu niepodległości, co również ograniczy wszelkie wzrosty USD.

Para NZD/USD otrzymała impuls ze względu na jastrzębie stanowisko RBA (Royal Bank of Australia), po którym nastąpił łagodny ton dolara. Po osiągnięciu 0.6140 (dzienne minimum), para była ostatnio notowana na poziomie 0.6197 z zyskiem 0.75%.

NZD/USD: Krótkoterminowy pozostaje neutralny

Na razie NZD/USD prawdopodobnie pozostanie neutralny z odchyleniem w dół. Ponadto 200 EMA znajduje się na poziomie 0.6225, co ograniczy wzrost NZD w stosunku do USD.

Na froncie technicznym istnieje również inna formacja zwana „3 postępującymi żołnierzami”, która jest oznaką silnej dynamiki kupna NZD. Co więcej, RSI również zbliża się do byczego zakresu, co również mówi nam, że NZD może wzrosnąć.

Jednak jedynym problemem z tymi wszystkimi byczymi sygnałami jest 200 EMA na wykresie dziennym. Tak więc na razie 200 EMA ogranicza wzrost NZD / USD!

Ale jeśli 200 EMA zostanie podbite przez byki NZD, następnym celem będzie 0.6247, który również jest szczytem z 16 czerwca. Następnie kolejną strefą oporu dla NZD/USD będzie poziom 0,6300.

Wręcz przeciwnie, spadek poniżej wsparcia 0.6200 otworzy bramy do dalszych spadków dla NZD. W takim przypadku para może spaść do 100 EMA na wykresie dziennym, który obecnie znajduje się w pobliżu 0,6187. Następnie kolejnym przystankiem dla niedźwiedzi NZD będzie poziom 0.6165, na którym znajduje się 50 EMA.

Tymczasem ankieta NZIER ujawniła niewielką poprawę opinii biznesowej. Raport ten ujawnia, że popyt w Nowej Zelandii jest słaby, a wykorzystanie mocy produkcyjnych również spadło. Ponadto firmy w Nowej Zelandii mają trudności ze znalezieniem niewykwalifikowanych pracowników.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry