NZD/USD handluje w pobliżu 0,600 przy zwiększonym apetycie na ryzyko

NZD/USD handluje w pobliżu 0,600 przy zwiększonym apetycie na ryzyko

NZD kontynuuje wzrost w stosunku do USD, głównie ze względu na poprawę nastrojów związanych z ryzykiem. Ta zmiana nastrojów rynkowych spowodowała spadek dolara oraz rentowności amerykańskich obligacji. Obecnie kurs NZD/USD znajduje się w pobliżu poziomu 0,600, zyskując 0,76%.

Innymi słowy, dolar amerykański stracił 0,76% w stosunku do dolara nowozelandzkiego, co wskazuje, że dolar amerykański jest teraz na minusie.

W większości przypadków inwestorzy z Wall Street są teraz bardziej skłonni do inwestowania w bardziej ryzykowne aktywa, takie jak NZD zamiast USD. Jednocześnie ostatni odczyt PCE na poziomie 3,9% sugeruje, że inflacja spada. Poprzedni odczyt wynosił 4%, a inflacja zasadnicza 3,5%.

Stopy procentowe w USA pozostają wysokie

Ostatnie dane o inflacji sugerują, że Fed będzie miał większą kontrolę nad tym, jak długo chce utrzymać stopy procentowe w przedziale od 5,25% do 5%5,50. Większość ekspertów zgadza się, że Fed może pozwolić sobie na utrzymanie jastrzębiego nastawienia, ale są też tacy, którzy uważają, że ryzyko może wynikać ze zbyt restrykcyjnej polityki pieniężnej.

Co więcej, dane UoM pokazują, że nastroje konsumentów pogorszyły się wraz ze wzrostem inflacji z 3,1% do 3,2%. Obywatele USA faktycznie widzą wzrost inflacji do 2,8% z poziomu 2,7% (w oparciu o 5-letnią prognozę).

Perspektywy techniczne NZD/USD sugerują, że presja spadkowa utrzymuje się pomimo ostatniego wzrostu NZD. Para handluje powyżej wsparcia na poziomie 0,600, ale to wciąż za mało, aby utrzymać zwyżkową dynamikę.

Ważnymi poziomami do obserwowania w NZD/USD są 0,6050, a następnie opór w pobliżu 0,6100. Oba te poziomy są ważne, aby potwierdzić, czy NZD/USD pozostanie powyżej 0,600, czy też ponownie spadnie. Podobnie, przełamanie 0,600 oznacza, że poziomy 0,580 i 0,550 ponownie staną się istotne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry