Nikkei 225 w dół o 103 na słabych wynikach japońskich akcji

Nikkei 225 w dół o 103 na słabych wynikach japońskich akcji

Pod koniec piątkowej sesji większość japońskich akcji zanotowała spadek. Niektóre z sektorów, które odnotowały straty w ciągu dnia to Nieruchomości, Maszyny, Elektryka i Samochody. Pod koniec sesji Nikkei 225 (japoński indeks akcji) osiągnął nowe miesięczne minimum po spadku o 1,03%.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie akcje z Nikkei 225 spadły. Kansai Electric Power i Fukuoka Financial Group, które zwiększyły swoje ceny akcji odpowiednio o 5,28% i 4,77%.

Wręcz przeciwnie, najgorszym wykonawcą w piątek był Sapporo Holdings, który spadł o 3,97%. Podobnie Advantest Corp, który jest również częścią Nikkei 225, również spadł o 4,49% w ciągu dnia.

Negatywny sentyment w japońskich akcjach

Ogólnie rzecz biorąc, liczba spadających akcji była znacznie wyższa niż tych, które odnotowały zdrowe zyski. Biorąc pod uwagę, że nowy rok w Japonii i na całym świecie jest tuż za rogiem, istnieje duża szansa, że rynki akcji mogą zamknąć się na minusie. Ponadto, zmienność pozostanie obniżona w miarę zbliżania się do nowego roku, chyba że wydarzy się coś dużego.

Indeks Nikkei Volatility, który śledzi zmienność japońskiego indeksu akcji, również spadł o 3,08%. W rzeczywistości indeks ten był ostatnio widziany w okolicach 20,74 pod koniec piątkowej sesji.

Jeśli spojrzymy na ropę Crude, lutowa dostawa była w okolicach 78,35 USD/baryłkę po zyskaniu 1,11%. Podobnie, lutowe kontrakty na ropę Brent również wzrosły o 1,61% i były ostatnio widziane w okolicach 82,28 USD/baryłkę.

Jeśli chodzi o parę Dolar/Jen japoński, to ostatnio widziano ją w pobliżu 132,55 po tym jak zyskała 0,17% na dzień. Podobnie, EUR/JPY również zyskał 0,39% na dzień. To wskazuje, że japoński jen stracił w stosunku do większości swoich rówieśników i ma to trochę wspólnego z wynikami Nikkei 225.

Jednak pomimo dość słabych wyników w piątek, spadek japońskiego indeksu giełdowego był niewielki. Tak więc na tym froncie nie ma zbyt wielu powodów do zmartwień, gdy wchodzimy w rok 2023.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry