Niemcy prognozują 0,3% spadek gospodarczy w tym roku

Niemcy prognozują 0,3% spadek gospodarczy w tym roku

Według doniesień medialnych, niemiecki rząd planuje obniżyć prognozę wzrostu gospodarczego w 2023 roku. Zgodnie ze szczegółami, Niemcy spodziewają się, że gospodarka skurczy się o -0,3%, co oznacza brak wzrostu w tym roku.

Zwykle wzrost gospodarczy jest bezczynnością, że gospodarka wzrosła w ciągu roku. Jednak spadek jest oznaką kurczącej się gospodarki i dlatego nie jest uważany za dobry.

Kilka miesięcy temu Niemcy prognozowały wzrost gospodarczy na poziomie 0,4% w 2023 r., który teraz zostanie zmieniony na spadek.

Niemiecka gospodarka stoi w obliczu poważnych przeciwności

W trzecim kwartale 2023 r. niemiecka gospodarka jest również narażona na bardzo wysokie ryzyko skurczenia się, podczas gdy czwarty kwartał 2023 r. przyniesie niewielki wzrost. Wiadomości te nie są jednak oficjalne, dopóki nie zostaną ogłoszone przez ministra gospodarki kraju.

W przyszłym miesiącu niemiecki minister gospodarki opublikuje oficjalne prognozy na ostatnie i nadchodzące kwartały. Według osoby wtajemniczonej, urzędnicy wciąż przygotowują prognozy na jesień i zostaną wysłane do odpowiednich władz 11 października.

Według ministra gospodarki Niemiec, gospodarka pozostanie słaba w 3. kwartale 2023 roku. Dodali, że gospodarka nabierze tempa dopiero pod koniec roku lub na początku roku 2024.

Podobnie jak w pozostałych krajach europejskich, stopa procentowa w Niemczech jest również wysoka. Ponadto sektor produkcyjny w tym kraju również stoi w obliczu zwiększonej presji ze względu na spowolnienie globalnego popytu i wysoką inflację (lokalną i międzynarodową).

Kilka dni temu Komisja Europejska opublikowała również nową prognozę dotyczącą niemieckiej gospodarki. Według nich gospodarka skurczy się o 0,4% w 2023 r., podczas gdy wcześniejsza prognoza zakładała wzrost o 0,2%.

Według różnych instytutów ekonomicznych niemiecka gospodarka prawdopodobnie skurczy się o 0,4% w 2023 r., zamiast znaczącego wzrostu. Biorąc pod uwagę samą wielkość Niemiec w PKB UE, będzie to duży cios dla całej Europy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry