Niedźwiedzie na GBP/USD przeważają po publikacji amerykańskich wskaźników PMI i NFP

GBP/USD stabilnie powyżej 1,2650 w obliczu decyzji Boe

GBP znalazł się pod presją sprzedaży po publikacji amerykańskiego PMI i danych NFP. Ostatnie dane NFP były w najlepszym razie mieszane, ale PMI był lepszy od oczekiwań, co spowodowało wzrost rentowności amerykańskich obligacji.

W rezultacie dolar amerykański również zyskał na sile w stosunku do funta szterlinga, a tym samym zepchnął GBP/USD poniżej 1,2712 (dzienne maksimum). Po zmianie trendu na niedźwiedzi, para funt/dolar handluje obecnie w pobliżu 1,2590, co oznacza poważną zmianę trendu w stosunku do wcześniejszego kierunku.

Jeśli spojrzymy na fundamenty GBP/USD, aktywność biznesowa w USA poprawiła się, podczas gdy brytyjskie fabryki stoją w obliczu ryzyka recesji. Ponadto dane NFP wykazały, że w sierpniu wygenerowano 187 000 miejsc pracy, podczas gdy stopa bezrobocia wzrosła do 3,5%. W związku z tym szanse na wrześniową i listopadową podwyżkę stóp procentowych są teraz mniejsze.

Wzrost rentowności amerykańskich obligacji po NFP

Kolejnym czynnikiem, który wzmacnia niedźwiedzi kurs GBP/USD, są rentowności amerykańskich obligacji, które odświeżyły szczyty po danych. Pozwoliło to DYX odzyskać poziom 104, a tym samym utrudnia bykom GBP pokazanie swojej siły.

Wykres D1 GBP/USD mówi nam, że nastawienie jest neutralne do niedźwiedziego, które może stać się w pełni niedźwiedzie, jeśli para zamknie się poniżej 1.2590 na wykresie dziennym. Gdy niedźwiedzie GBP pokonają tę przeszkodę, następnym krokiem będzie 1.2550 i 1.2575. Następnie mamy poziom 1,2548, który jest wolnym swingiem z 23 sierpnia.

Ogólny obraz jest taki, że USD odzyskał siłę po PMI i raporcie NFP. Z drugiej strony nie ma takich fundamentalnych danych, które wspierałyby przypadek silniejszego GBP. Tak więc, nawet jeśli na chwilę odłożymy na bok kwestie techniczne, obecny trend GBP/USD jest nastawiony na spadki.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry