Niedobór rynku pracy w USA i brak imigracji

Inflacja w USA w listopadzie spadła do 3,1%

Rynek pracy w USA przeżywa wyjątkowy problem… Otwiera się wiele miejsc pracy, ale nie ma wystarczającej liczby pracowników, gdy Amerykanie wchodzą w rok 2023.

W momencie pisania tego tekstu, około 3 milionów miejsc pracy jest wciąż otwartych w USA. Według jednego z czołowych ekonomistów, głównym powodem tego niedoboru na rynku pracy jest spowolnienie imigracji.

Aby to zrozumieć, ekonomista Adam Ozimek powiedział, że brak imigracji oznacza, że do USA przybywa mniej osób. To prowadzi do niedoboru na rynku pracy, ponieważ jest wiele wolnych miejsc pracy, które mogą być wypełnione przez imigrantów. W obecnej sytuacji wydaje się, że USA mogłyby skorzystać z przyjęcia bardziej luźnej polityki imigracyjnej.

Ostatnie dane z DHS ujawniają, że imigracja w USA rośnie o 5% rocznie. Około 740,000+ osób otrzymało status LPR, ale w porównaniu z liczbami z 2011 roku do 2011 roku, jest to spadek o 28%.

Ostatnio nawet Jerome Powell otwarcie mówił o niedoborze siły roboczej w USA. Po raz kolejny nawet Powell zasugerował, że brak imigracji jest główną przyczyną tego problemu.

Powiedział on, że podczas pandemii zauważono gwałtowny wzrost liczby zgonów, po którym nastąpił spadek imigracji. W efekcie rynki pracy straciły około 1,5 miliona osób.

Już od lat prawnicy i ekonomiści powołują się na populację imigrantów w USA jako kręgosłup rynku pracy. W większości przypadków imigranci ci mają zazwyczaj wyższy wskaźnik partycypacji w rynku pracy.

Ale nie zapominajmy, że imigranci nie są ważni tylko dla wypełnienia gab na rynku pracy. W rzeczywistości, więcej ludzi tworzy większy popyt, który jest ostatecznie dobry dla gospodarki.

Oznacza to bezpośrednio, że ci imigranci będą wydawać pieniądze na samochody, meble, domy i wszystkie inne rzeczy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry