Nadchodząca aktualizacja Ethereum odblokuje 33 miliardy

Bitstamp zawiesza obstawianie ETH dla klientów z USA w związku z przeszkodami regulacyjnymi

W tym tygodniu oczekiwana aktualizacja Ethereum w końcu ruszy i odblokuje również fundusze o wartości ponad 33 miliardów dolarów.

Nowa aktualizacja nazywa się Shapella, która pozwoli posiadaczom ETH na dostęp do ich stakowanych funduszy eteru (ETH). Fundusze te były staked i zablokowane na okres 3 lat.

Powodem tego procesu stakowania jest umożliwienie modernizacji sieci ETH i zwiększenie bezpieczeństwa. W zamian za to inwestorzy, którzy postawili swoje ETH, otrzymali atrakcyjny ROI!

15% ETH jest stakowane

Według dostępnych raportów, około 33,37 miliardów dolarów Ethereum (ETH) zostało staked, co stanowi 15% wszystkich monet.

Jednak po uaktualnieniu blockchaina, około 1,1 miliona ETH stanie się ponownie dostępne do wypłaty w ciągu najbliższego tygodnia. To jest warte około 2 miliardów dolarów, jeśli cena jednego ETH wynosi 1860 dolarów.

Teraz największym pytaniem jest to, co się stanie, gdy tak wiele ETH stanie się dostępne do wypłaty. Jeśli większość inwestorów skończy sprzedawać swoje ETH, wyśle to wartość ETH niżej.

Jeśli chodzi o zmienność, nie ma wątpliwości, że jakaś duża zmienność jest na kartach w krótkim okresie.

Jest wielu analityków, którzy uważają, że odblokowanie tych stakowanych monet doprowadzi do dużych wycofań i dużej sprzedaży.

Ale jest jeszcze jeden element układanki do tej historii ETH…. Tylko 29% Etheru (ETH) było stakowane w wartości, którą można uznać za zysk (w porównaniu z ostatnią ceną ETH). Więc jeśli większość inwestorów ETH kończy sprzedawać swoje monety, robiłaby to ze stratą.

Na razie są tylko spekulacje, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie, gdzie te staked ETH pójdą…. Ale jeśli staked ETH kończy się coraz sprzedać po obecnych cenach, to nie będzie to dobra wiadomość dla inwestorów ETH w ogóle.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry