MUFG prognozuje, że USD/JPY przekroczy 150 przy odbiciu dolara amerykańskiego

USD/JPY utrzyma się powyżej 145,00 w ciągu najbliższych 6 miesięcy - Rabobank

Według analityków MUFG istnieje duże prawdopodobieństwo, że para USD/JPY przekroczy poziom 150,00, jeśli nastąpi odbicie dolara amerykańskiego. Jeśli się rozejrzymy, wzrost rentowności 10-letnich japońskich obligacji zmusił już BoJ do wkroczenia i podjęcia działań.

Spowodowało to lekkie osłabienie JPY, ale zmieniło się to po wyprzedaży dolara amerykańskiego. Jednak odbicie dolara amerykańskiego oznaczałoby, że USD/JPY jest gotowy, aby ponownie kontynuować swój zwyżkowy trend. Tym razem celem dla USD/JPY będzie poziom 150.00.

Operacja skupu obligacji przez BoJ

Jeśli spojrzymy na decyzję BOJ o zakupie obligacji rządowych, wszystko zaczęło się, gdy globalny rynek obligacji doświadczył wyprzedaży. Aby temu przeciwdziałać, BOJ wkroczył, aby kupić obligacje rządowe, próbując ustabilizować rynek.

Można było jednak tego uniknąć, gdyby zwyżkowy trend dolara amerykańskiego był kontynuowany bez żadnych zakłóceń. W takim przypadku szanse na przekroczenie przez USD poziomu 150,00 w stosunku do JPY znacznie wzrosną.

Według analityków MUFG wyprzedaż dolara amerykańskiego nie utrzyma się i bardzo szybko zniknie. Pozwoli to parom takim jak USD/JPY i EUR/USD poruszać się na korzyść dolara amerykańskiego.

W przeważającej części operacja skupu obligacji przez BOJ była skromna, co oznacza, że nawet bank centralny nie był gotowy do działania z pełną siłą. Sugeruje to również, że jakakolwiek większa siła dolara amerykańskiego otworzy drzwi do ważnego poziomu oporu 150,00.

Nie zapominajmy jednak, że BoJ zwraca również baczną uwagę na kurs JPY w stosunku do innych walut obcych. Tak więc każda utrzymująca się słabość JPY w stosunku do USD i innych walut również otworzy drzwi do interwencji walutowej BoJ.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry