Mpc Haskel wskazuje na kolejne podwyżki stóp przez BoE

Bank Anglii ogłasza przegląd polityki stóp procentowych

Jonathan Haskel, który jest członkiem Komitetu Polityki Pieniężnej (MPC), mówił ostatnio o tym, że Bank Anglii może być zmuszony do ponownego podniesienia stóp procentowych w celu walki z inflacją.

Według Jonathana Haskela, BoE musi wprowadzić wiele podwyżek stóp procentowych, aby obniżyć inflację z obecnego poziomu 4,5%.

Dodał również, że ważne jest, aby nie lekceważyć ryzyka inflacji, a to oznacza, że nie możemy wykluczyć kolejnych podwyżek stóp procentowych przez bank centralny. Jego zdaniem obecna sytuacja gospodarcza w Wielkiej Brytanii jest trudna, ale nie jest tak trudna jak wbudowana inflacja.

Inflacja stanowi poważne zagrożenie dla brytyjskiej gospodarki

Według MPC ryzyko związane z wbudowaną inflacją jest znacznie gorsze niż to, co wydaje się na pierwszy rzut oka.

Ekonomiści uważają, że Bank Anglii prawdopodobnie podniesie stopę oprocentowania kredytów w przyszłym tygodniu do około 4,75%. Ponadto niektórzy eksperci rynkowi uważają, że stopy procentowe prawdopodobnie osiągną 5,5% do końca 2023 roku. W końcu poziomy inflacji w Wielkiej Brytanii są nadal rekordowo wysokie i mają wpływ na ogół społeczeństwa.

Wcześniej Hask wygłosił podobne komentarze i mówił o znaczeniu pracy nad problemem inflacji. Jeśli spojrzymy na inflację cen konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii, jej tempo spadku było niższe niż oczekiwano w kwietniu.

Wygląda na to, że BoE jest również w pełni świadomy problemów wynikających z inflacji. Dlatego też Haskel powiedział również, że bardzo uważnie monitorują uporczywość i dynamikę inflacji.

Opierając się na prognozach ekonomistów i komentarzach MPC, wydaje się, że nie ma żadnych obniżek stóp procentowych ze strony BoE. Przynajmniej tak wygląda na rok 2023, ale nie możemy nic powiedzieć o kolejnym roku, ponieważ jest jeszcze za wcześnie, aby wyciągać jakiekolwiek wnioski.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry