Morgan Stanley ustala cenę docelową akcji Apple na 210 USD, utrzymuje ocenę „przeważaj

Morgan Stanley ustala cenę docelową akcji Apple na 210 USD, utrzymuje ocenę "przeważaj

Morgan Stanley dokonał korekty w dół ceny docelowej Apple (APPL). Początkowo firma wyznaczyła cenę docelową 215 USD dla firmy technologicznej, która została teraz obniżona do około 210 USD.

Według analizy Morgan Stanley, 4. kwartał roku obrotowego 2023 nie zapewni dużej głębi. W rezultacie rynek nie będzie w stanie zinterpretować wyników jako niedźwiedzi lub byczy.

Poważne przeciwności dla Apple

Ponadto firma analityczna utrzymała również ocenę przeważenia dla Apple na niezmienionym poziomie. Dodali, że firma stanie w obliczu niedoboru dostaw iPhone’ów w 4 kwartale. Jednocześnie siła dolara amerykańskiego doprowadzi do pewnych kłopotów dla Apple.

Po przyjrzeniu się stronie popytu i podaży, Morgan Stanley nieco podniósł swoje szacunki na IV kwartał. Obniżył jednak również szacunki na grudzień o około 5 do 9%. Powodem tej zmiany jest najnowszy iPhone 15, nowoczesny smartfon wprowadzony przez firmę Apple.

Firma dodała również, że publikacja wyników Apple ma zostać opublikowana 2 listopada, co nie zapewni żadnej jasności. Innymi słowy, akcje Apple nie przyniosą żadnej znaczącej akcji cenowej 2 listopada.

Na chwilę obecną jedną z przeszkód stojących przed Apple jest podaż iPhone’a 15 Pro Max i modeli Pro. W rzeczywistości problem z podażą rozciągnie się nawet na początek 2024 roku, co prawdopodobnie przełoży się również na słabe wyniki sprzedaży.

Innym czynnikiem, który pozostaje niewiadomą, jest to, czy Apple ustanowi nowy rekord sprzedaży swojego modelu iPhone’a, czy też padnie ofiarą słabego popytu konsumentów na całym świecie. W końcu każdy nowy model iPhone’a wyprodukowany przez firmę ma wyższą cenę niż poprzedni model.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry