Morgan Stanley nadal nastawiony byczo na Teslę z powodu zmian na rynku Ev

Przewodniczący Komisji Izby zgłasza zastrzeżenia dotyczące transakcji Tesli w Chinach

Morgan Stanley po raz kolejny wydał rekomendację overweight dla akcji Tesli. Ponadto Morgan Stanley wyznaczył również cenę docelową dla Tesli (TSLA) na poziomie 250 dolarów. Następuje to w czasie, gdy globalny rynek EV przechodzi ze stanu niedostatecznej podaży w kierunku nadpodaży.

Według analityków Morgan Stanley, rok 2023 będzie ważny dla rynku EV. W 2023 roku realizacja zarządzania łańcuchem dostaw i koszty produkcji ujawnią prawdziwego zwycięzcę tego rynku.

Podkreślili również, jak producenci pojazdów elektrycznych muszą pracować nad obniżeniem kosztów pojazdów elektrycznych. Pomoże to samochodom elektrycznym w penetracji rynku konsumenckiego, a nawet w konkurowaniu z pojazdami nieelektrycznymi.

Na razie tempo penetracji rynku pojazdów elektrycznych napotyka na wiele problemów. Na początek, zaczęliśmy widzieć, że koszt dywersyfikacji staje się bardziej wyraźny. Podobnie, łańcuch dostaw na rynku EV był silnie zdominowany przez Chiny. A w 2022 roku widzieliśmy, jak ta zależność ujawniła pęknięcia w tym modelu biznesowym.

Biorąc pod uwagę całą sytuację, Morgan Stanley uważa, że firmą, która może przewodzić na froncie jest Tesla. Według nich Tesla ma to, co jest potrzebne do poprawy kosztów i przewodzenia nowym inicjatywom inżynieryjnym na rynku EV.

Ale w najbliższym czasie, szanse na deflację w sektorze EV są bardzo wysoce prawdopodobne, według Morgan Stanley. W związku z tym inwestorzy muszą przygotować się na reset marży w sektorze EV i trend spadkowy na akcjach.

Chociaż Morgan Stanley jest byczo nastawiony do Tesli, nie zapominajmy o wynikach akcji EV w 2022 roku. Wraz z przygodami Elona Muska i ogólnym trendem spadkowym na globalnych akcjach, duża część kapitalizacji Tesli została usunięta.

A na rok 2023 mówi się, że recesja może uderzyć w główne gospodarki na całym świecie. Jeśli tak się stanie, może to również wpłynąć na wydatki konsumentów na takie rzeczy jak samochody elektryczne, gdy samochody nieelektryczne są znacznie tańsze.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry