Moneta Usd jest najbezpieczniejszym stablecoinem

Moneta Usd jest najbezpieczniejszym stablecoinem

Pomimo swojej nazwy, ważne jest, aby zrozumieć, że USDC nie jest walutą, którą rząd USA emituje lub wspiera. Jako projekt open-source, USDC pozwala każdemu zbadać i edytować jego kod źródłowy.

Organizacja nadzorująca USD Coin nazywa się Centre, która została stworzona przez firmę zajmującą się technologią finansową Circle i giełdę kryptowalut Coinbase (COIN). Poprzez globalne połączenie każdej osoby, firmy, usługi finansowej i waluty, Centrum dąży do przekształcenia środowiska finansowego.

Wykorzystanie USDC może być środkiem do połączenia systemów płatności i aplikacji w całym blockchainie, ponieważ jest interoperacyjny z wieloma niezależnymi blockchainami.

Kapitalizacja rynkowa dla USD Coin na dzień 8 lipca 2022 r. wynosi 55,5 mld USD, przy cenie monety wynoszącej 1 USD. Zarówno kapitalizacja rynkowa, jak i wolumen handlu plasują go na pozycji numer cztery.

Jako kryptowaluta, USD Coin (USDC) jest zwykle postrzegana jako niebezpieczna inwestycja. Pomimo faktu, że stablecoiny, takie jak USDC, mają mniejsze wahania rynkowe niż inne kryptowaluty, organy regulacyjne, takie jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, mogą być bardziej ostrożne, jeśli chodzi o stablecoiny. Przed zainwestowaniem w USDC, inwestorzy powinni być świadomi zagrożeń.

Ze względu na swoją przejrzystość, USD Coin jest zwykle uważany za bezpieczniejszą alternatywę. Od momentu powstania, jego kierownictwo złożyło poświadczenia, które potwierdziły jego rezerwy. Jako instrument przechowywany w większości stanów USA, USDC zapewnia inwestorom korzyści wynikające z podlegania dodatkowemu monitoringowi regulacyjnemu.

Na wykorzystanie stablecoinów mogą wpłynąć ramy prawne, które amerykańscy ustawodawcy opracowują dla nich i firm, które je produkują. W porównaniu z innymi stablecoinami, USD Coin prawdopodobnie miałby mniej problemów z wszelkimi dodatkowymi ograniczeniami, ponieważ jest zgodny z prawem w obecnym kształcie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry