Microsoft planuje zwolnić tysiące pracowników w różnych działach

Akcje Microsoftu rosną, gdy firma technologiczna zatrudnia Sama Altmana

Microsoft Corp, który jest czołowym gigantem technologicznym z USA, planuje teraz podobno zwolnić tysiące pracowników. Eksperci uważają, że sektorami, które najbardziej ucierpią będą inżynieria i zasoby ludzkie.

Jeśli rozejrzymy się wokół, to wydaje się, że amerykański sektor technologiczny wciąż napotyka jedne kłopoty za drugimi. Mamy już wiele firm, takich jak Meta Platforms i Amazon, które już zapowiedziały redukcję zatrudnienia.

Częściowo powodem tych masowych zwolnień jest powolny popyt konsumencki na całym świecie. A ten powolny popyt jest napędzany przez słabe globalne perspektywy gospodarcze i wysoką inflację.

Sektor technologiczny pogorszy się w 2023 roku

Jeśli spojrzymy na szerszy obraz, te pogłoski o zwolnieniach w Microsofcie mówią nam, że środowisko dla firm technologicznych jest coraz gorsze.

Według brytyjskiego źródła wiadomości, plan Microsoftu obejmuje cięcie 5% miejsc pracy w wielu działach. A jeśli mówimy o liczbach, około 11.000 miejsc pracy zostanie wyciętych z firmy technologicznej.

Według innego źródła, ostatnie posunięcie dotknie wiele działów inżynieryjnych w Microsofcie. Podobnie, istnieją również doniesienia, że Microsoft zmniejszy zatrudnienie w centrum rekrutacyjnym o jedną trzecią. W porównaniu z redukcjami etatów w Microsofcie z zeszłego roku, ostatnie cięcia etatów w 2023 roku będą o wiele większe!

Statystyki z 30 czerwca ujawniają, że około 221000 osób pracowało dla Microsoftu jako pełnoetatowi pracownicy.

Na razie wygląda na to, że Microsoft chce utrzymać swoje tempo wzrostu pomimo spadku sprzedaży urządzeń, Windowsa i innych produktów/usług.

Biorąc pod uwagę, że mamy dopiero kilka tygodni do 2023 roku, obecne perspektywy dla Microsoftu i reszty amerykańskich akcji technologicznych nie wyglądają dobrze. A kiedy sparujemy to ze zwiększoną szansą na recesję na całym świecie, sytuacja będzie się znacznie pogarszać!

I jeśli weźmiemy ten ruch Microsoftu jako wskazówkę, podobne rzeczy mogą się wydarzyć w Meta, Alphabet i Amazon.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry