Micron Technology (MU) w dół o 5% przy słabym popycie

Micron Technology (MU) w dół o 5% przy słabym popycie

Micron Technology (MU) opublikował prognozę strat na pierwszy kwartał, co wywołało poważne obawy wśród inwestorów. Jednym z najważniejszych wniosków jest to, że ożywienie na rynku chipów jest w najlepszym razie powolne.

Po publikacji danych akcje Micron Technology spadły o 5% podczas czwartkowej wczesnej sesji giełdowej. Sugeruje to, że inwestorzy nie są zadowoleni z ostatnich prognoz firmy produkującej chipy.

Dzień wcześniej Micron Technology przedstawił prognozę, że straty w tym kwartale mogą być znacznie wyższe niż oczekiwano. Jednocześnie spółka przedstawiła prognozę, że marża brutto w 2 połowie 2020 r. będzie dodatnia. Po raz kolejny rynek spodziewał się, że nastąpi to znacznie wcześniej (w pierwszej połowie 2020 r.).

Gromadzenie zapasów chipów prawie zakończone

Micron (MU) stoi w obliczu spadku popytu, a zatem nie jest w stanie wykorzystać 100% mocy produkcyjnych w swoich zakładach produkcyjnych. Eksperci uważają jednak, że wysokie zapasy mikroprocesorów są prawie na wyczerpaniu, co oznacza, że popyt może powrócić.

Niektóre z produktów technologicznych, w których wykorzystywane są chipy Micron Technology (MU), obejmują komputery osobiste i smartfony. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę ten fakt, mówi nam to również, że oba te rynki również przeżywają spowolnienie.

W ubiegłym roku nadmierna podaż i słaby popyt spowodowały spadek cen, co ostatecznie wpłynęło na marżę zysku Micron Technology. Według analityka Evercore ISI sytuacja nieco się poprawiła, ale tempo jest powolne.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że niedawny boom w branży sztucznej inteligencji pozwoli Micron Technology (MU) zwiększyć sprzedaż. W rzeczywistości wielu z nich spodziewa się nawet setek milionów dolarów dodatkowych przychodów ze sprzedaży nowych chipów przyjaznych sztucznej inteligencji wyprodukowanych przez firmę.

Ponadto Micron Technology stara się również zostać dostawcą Nvidii (innej firmy produkującej chipy). Jeśli to się zmaterializuje, będzie to oznaczać, że sprzedaż i przychody firmy również ulegną poprawie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry