Meksykański indeks giełdowy spada o 4% po wprowadzeniu nowych przepisów dla operatorów lotnisk

Meksykański indeks giełdowy spada o 4% po wprowadzeniu nowych przepisów dla operatorów lotnisk

Główny indeks giełdowy Meksyku stracił 4% swojej wartości podczas czwartkowej sesji giełdowej. Większość tego spadku była spowodowana zmianą regulacji taryfowych dla operatorów lotnisk.

Akcje operatora lotniska OMA spadły o 40%, podczas gdy Asur i GAP straciły 28% i 33% swojej wartości w ciągu jednego dnia handlowego. Wszystko to dzieje się, ponieważ Urząd Lotnictwa Cywilnego Meksyku wprowadził pewne zmiany, które mają wpływ na wszystkie te spółki.

OMA, Asur i GAP spadają

Po gwałtownym spadku wszystkich tych akcji, handel został chwilowo zawieszony w celu schłodzenia rynku. Spadek był jednak wystarczający, aby indeks S&P (Meksyk) spadł w ciągu dnia o -4%. Jeśli obecny trend spadkowy na meksykańskich akcjach się utrzyma, będzie to jeden z najgorszych dni od prawie 3 lat.

Według operatorów lotnisk, analizują oni, w jaki sposób zmiany wpłyną na ich codzienną działalność. Należy jednak zauważyć, że zmiana wejdzie w życie natychmiast.

Według jednego z ekspertów specjalizujących się w rynku meksykańskim, zmiany wprowadzone przez meksykański urząd lotnictwa cywilnego nie są dobre dla całego sektora.

Zgodnie z nowymi zmianami, TUA zostanie zmniejszona wraz ze zmniejszeniem dochodów ze źródeł innych niż lotnicze. Wszystkie te czynniki wpłyną negatywnie na rentowność operatorów lotnisk. Jednocześnie doprowadzi to również do potencjalnych problemów finansowych tych firm.

Jeśli chodzi o ostatnią reakcję cenową na te akcje, eksperci uważają, że należy zachować ostrożność w perspektywie krótkoterminowej, dopóki nie nastąpi stabilizacja.

Na pierwszy rzut oka jasne jest, że operatorzy lotnisk będą zarabiać mniej pieniędzy w ramach nowych przepisów. Teraz okaże się, czy władze Meksyku wycofają się z nowego planu, czy też pozostaną przy nim na dobre.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry