Liczba ofert pracy w USA osiągnęła najniższy poziom od trzech lat

Liczba ofert pracy w USA osiągnęła najniższy poziom od trzech lat

W listopadzie 2023 r. liczba wolnych miejsc pracy w USA osiągnęła najniższy poziom od 3 lat, co pokazuje, że rynek pracy nie jest już odporny.

Biorąc pod uwagę słabość rynku pracy, perspektywy obniżek stóp procentowych w 2024 r. wzrosły wielokrotnie. Musimy jednak również wziąć pod uwagę, że Fed, podejmując decyzję o obniżkach stóp, weźmie pod uwagę również inne czynniki.

Nawet obywatele USA uważają, że zmieniona dynamika rynku pracy nadal wymaga zmian. Według raportu Departamentu Pracy liczba obywateli, którzy zrezygnowali z pracy, jest obecnie na najniższym poziomie od 2021 roku. Należy jednak zauważyć, że były to wysoko płatne miejsca pracy.

Wzrost płac i liczba otwieranych miejsc pracy spadają

Ogólny obraz jest taki, że ludzie zmieniający pracę są na historycznych poziomach. W tym kontekście wzrost płac również spowolni w nadchodzących miesiącach. Ostatecznie wszystko to doprowadzi do niższej inflacji w USA.

Mimo to rynek pracy jest nadal silny, ponieważ stosunek bezrobotnych do wolnych miejsc pracy wynosi 1,4. W październiku stosunek ten wynosił blisko 1,36, wykazując oznaki stałej poprawy.

Jeśli chodzi o zwolnienia w tym miesiącu, to również odnotowano je na najniższym poziomie od 1 roku. Zwiększyło to nadzieje, że Rezerwa Federalna wkrótce przejdzie do obniżek stóp procentowych.

Zdaniem ekspertów LPL Financial, Rezerwa Federalna ma jeszcze sporo miejsca, by pociągnąć za spust w sprawie obniżek stóp procentowych.

Oferty pracy są jednym z tych wskaźników, które są wykorzystywane do testowania popytu na pracę. Pod koniec listopada ostatnia liczba wyniosła 8,790 mln, co oznacza spadek o około 62 tys.

Jeśli podsumujemy to wszystko, wzrost płac spada, a liczba nowych miejsc pracy również spadła. Rynek pracy jest jednak nadal silny, więc Rezerwa Federalna nie jest pod presją.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry