Liczba bezrobotnych w USA utrzymuje się na 20-miesięcznym poziomie; sprzedaż domów wzrosła w maju

Liczba ofert pracy w USA osiągnęła najniższy poziom od trzech lat

Zgodnie z najnowszymi danymi, liczba osób, które złożyły wnioski o zasiłek dla bezrobotnych utrzymuje się na wysokim poziomie od 20 miesięcy. To już trzeci tydzień z rzędu, kiedy liczba bezrobotnych w USA utrzymuje się na tak wysokim poziomie.

Według ekspertów jest to wczesny sygnał słabości rynku pracy, ponieważ kampania zacieśniania kredytów przez Fed w końcu zaczęła pokazywać swoje prawdziwe efekty.

Jeśli spojrzymy na rynek mieszkaniowy, wykazuje on oznaki stabilizacji po tym, jak został zakłócony w zeszłym roku z powodu działań Fed. Istniejące domy są jednak sprzedawane po znacznie niższych cenach, co mówi nam, że ożywienie na tym rynku jest bardzo niestabilne.

264000 nowych bezrobotnych w USA

Zgodnie z danymi BLS, około 264000 obywateli ubiegało się o zasiłki z powodu braku pracy. Jeśli spojrzymy na dane dotyczące bezrobocia z zeszłego tygodnia, wydaje się, że liczba na ten tydzień pozostaje niezmieniona.

Ogólnie rzecz biorąc, obecny poziom wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA pozostaje na niezwykle wysokim poziomie. W rzeczywistości tak wysokie poziomy były ostatnio widziane dopiero w październiku 2021 roku.

Według niezależnych ośrodków badawczych oczekiwana mediana liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wynosiła zaledwie 260 000, podczas gdy rzeczywista liczba okazała się o 4000 wyższa.

Jednocześnie liczba osób otrzymujących zasiłki faktycznie zanurkowała w ciągu tygodnia. Według najnowszych danych około 1,759 miliona osób otrzymywało zasiłki dla bezrobotnych w stanach.

Te sprzeczne liczby podnoszą również kwestię, które statystyki naprawdę reprezentują kondycję amerykańskiego rynku pracy? Prawdziwą odpowiedzią jest to, że obie te liczby są prawdziwe i powinny być rozpatrywane razem, a nie osobno.

Ponadto, zobowiązanie Fed do podwyżki stóp procentowych o kolejne 50 punktów bazowych prawdopodobnie również będzie miało wpływ na amerykański rynek pracy. Oznacza to, że w nadchodzących tygodniach możemy zobaczyć dalszy wzrost liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry