Liczba bezrobotnych w Niemczech wzrosła o 18 tys.

Inflacja w Niemczech osiągnęła najniższy poziom w październiku

Najnowsze dane o bezrobociu w Niemczech pokazują, że w sierpniu pracę straciło znacznie więcej osób niż oczekiwał rynek. Od początku tego roku rynek pracy w Niemczech był bardzo silny, ale wygląda na to, że w końcu zaczęliśmy dostrzegać pewne pęknięcia.

Dane z FLA (Federalnego Urzędu Pracy) ujawniają, że około 18 000 osób w Niemczech straciło pracę. To daje około 2,63 miliona, jeśli spojrzymy na liczby skorygowane sezonowo. Według ankiety przeprowadzonej wśród ekonomistów spodziewano się wzrostu bezrobocia o 10 000.

Stopa bezrobocia w Niemczech wynosi 5,7%

Wygląda jednak na to, że sytuacja na niemieckim rynku pracy jest znacznie gorsza niż przewidywali ekonomiści. Po ostatnim raporcie stopa bezrobocia w Niemczech wynosi obecnie 5,7% w oparciu o dane skorygowane sezonowo.

Według Andrei Nahles, która kieruje urzędem pracy, słabość gospodarcza, a także przerwa letnia, w pełni wpływają na rynek pracy. Dodała jednak również, że stan jest bardzo podstawowy i nie uzasadnia skrajnej ostrożności.

W sierpniu w Niemczech dostępnych było około 771 000 (771 tys.) wolnych miejsc pracy. W porównaniu z danymi z ubiegłego roku jest to spadek o prawie 116 000. Ponadto popyt na pracę również spadł, jeśli spojrzymy na dane z Federalnego Urzędu Pracy.

Jednak pomimo zmniejszenia liczby wolnych miejsc pracy, ogólna liczba jest nadal na wyższym poziomie, jeśli spojrzymy szerzej na wcześniejsze trendy.

Zaledwie rok temu stopa procentowa w Niemczech wynosiła około 1,08%, a obecnie wynosi 2,46%. To ponad 100% wzrost stopy procentowej, który jest również głównym czynnikiem spowalniającym rynek pracy w Niemczech. W końcu wysokie stopy procentowe mogą spowolnić inflację, ale nie możemy zaprzeczyć wszystkim złym rzeczom, które mogą wyrządzić gospodarce danego kraju.

Jednym z sektorów, na które wysokie stopy procentowe mają największy wpływ, jest rynek pracy. Dlatego też ostatnie dane za sierpień nie są dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę kondycję gospodarczą kraju.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry