Kurs USD/CNY osiągnie poziom 7,60 do końca 2023 r.

Kurs USD/CNY osiągnie poziom 7,60 do końca 2023 r.

Według ekonomistów SocGen, para USD/CNY wzrośnie i zamknie się w 2023 roku w pobliżu poziomu 7,60. Wcześniej prognozowane poziomy dla USD/CNY zostały zrewidowane w górę po niedawnej sytuacji gospodarczej.

Jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie prognozy SocGen, staje się oczywiste, że sugerują one większą siłę USD i słabość chińskiego juana.

Poprzednia prognoza dla USD / CNY została ustalona na poziomie 7,40, która została teraz zrewidowana w górę ze zmianą o +0,20%. Jeśli chodzi o przyczyny aprecjacji USD i słabości CNY, SocGen wspomniał, że reakcja polityczna nie jest tak zorganizowana, jak w przeszłości.

Jest to jeden z powodów, dla których para dolar amerykański / chiński juan z dużym prawdopodobieństwem przekroczy, a nie spadnie. Jeśli spojrzymy w przyszłość, do końca 2023 r. pozostało jeszcze kilka miesięcy, a para jest obecnie notowana w pobliżu poziomu 7,26.

USD/CNY musi pokonać nadchodzące poziomy oporu

W oparciu o obecne poziomy USD/CNY, ważne strefy oporu to 7,30, 7,35, 7,40, 7,45, 7,50, a następnie 7,60, który jest również celem wyznaczonym przez SocGen.

Na razie słabość CNY wynika głównie ze wskaźników fundamentalnych. Jednocześnie środki polityki publicznej Banku Chin nie są tak skuteczne, jak w przeszłości. Z drugiej strony, USD jest silny głównie z powodu różnicy w stopach procentowych między USA a Chinami.

Po stronie chińskiej widzieliśmy już kilka obniżek stóp procentowych, podczas gdy coś takiego po stronie amerykańskiej jest bardzo mało prawdopodobne. W rzeczywistości PBoC jest również gotowy do wprowadzenia większej liczby cięć stóp, jeśli zajdzie taka potrzeba, aby wesprzeć gospodarkę.

Więc nawet jeśli na chwilę odłożymy na bok prognozę SocGen, nawet fundamentalne perspektywy dla USD/CNY sprzyjają raczej wzrostom niż trendowi spadkowemu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry