Kurs USD/CAD będzie poruszał się w niepewnym przedziale – Scotiabank

Kurs USD/CAD będzie poruszał się w niepewnym przedziale - Scotiabank

Dolar kanadyjski przegrał walkę z dolarem amerykańskim i został odrzucony przez traderów. Jednak presja wzrostowa trwała tylko krótko, ponieważ USD / CAD powrócił do dolnego zakresu 1.36, co jest oznaką siły CAD i słabości USD.

Analityk Scotiabank uważa jednak, że dane napływające z Kanady były mieszane. W rezultacie końcowym rezultatem jest niedźwiedzi CAD (dolar kanadyjski) w stosunku do innych walut.

Najważniejszymi danymi w ostatnim czasie był kanadyjski CPI, który jest poniżej prognoz rynkowych. Wręcz przeciwnie, dane ze strony amerykańskiej są lepsze niż prognozy rynkowe, co podkreśla jasny obraz następnego kierunku USD / CAD.

Mniejsza szansa na podwyżkę stóp BoC

Ogólnie rzecz biorąc, odczyt CPI za wrzesień sygnalizuje, że w najbliższym czasie nie będziemy świadkami dalszego zacieśniania polityki pieniężnej. Jednocześnie odczyt CPI podniósł również wymagania dotyczące dodatkowej podwyżki stóp procentowych przez Bank Kanady (BoC).

Nie oznacza to jednak, że szanse na dodatkową podwyżkę stóp osiągnęły 0%, ponieważ wzrost płac i inflacja nadal nie są pod kontrolą.

Biorąc pod uwagę to tło gospodarcze, zakres handlowy USD/CAD pozostanie niestabilny, ponieważ ropa naftowa będzie zyskiwać na sile, a apetyt na ryzyko będzie z czasem słabnąć.

W końcu, jeśli mieszane dane z wtorku nie wystarczyły, aby wysłać USD/CAD powyżej 1,37, to niewiele jest rzeczy, które mogłyby pozwolić tej parze osiągnąć ten cel!

Wydaje się, że głównym czynnikiem, który nadal wpływa na akcję cenową USD/CAD jest inflacja (po stronie amerykańskiej i kanadyjskiej) oraz stopa procentowa. Z jednej strony niższa inflacja będzie lepsza dla gospodarki, ale zła dla waluty. Z drugiej strony wysoka inflacja będzie oznaczać bardziej jastrzębią politykę centralną, ale słabsze perspektywy wzrostu gospodarczego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry