Kurs GBP/USD w pobliżu 1,2700 przy słabym dolarze amerykańskim

GBP/USD stoi w obliczu odrzucenia na poziomie 1,2100, gdy USD zyskuje na sile

Para GBP/USD jest notowana w pobliżu poziomu cenowego 1,2700 i wydaje się, że ma trudności ze znalezieniem wyraźnego kierunku. Para funt brytyjski/dolar amerykański jest uwięziona w obawach przed recesją i niedawną rywalizacją między USA a Chinami. W rezultacie ucieczka w kierunku bezpiecznych aktywów, takich jak dolar amerykański, wydaje się oczywistym wyborem.

Patrząc w przyszłość, święto niepodległości w USA sprawi, że większość traderów pozostanie na uboczu, czekając na nowy impuls z rynków w USA i Wielkiej Brytanii.

Perspektywy techniczne GBP/USD również przedstawiają bardzo interesujący obraz, ponieważ 50 SMA i zniesienie 23,6% fibo znajdują się na poziomie 1,2700. Ponadto 100 SMA również pokrywa się z głównym oporem na wykresie GBP/USD. Jeśli poziom ten zostanie przekroczony, para przesunie się w kierunku poziomów 1,2750 i 1,2800.

GBP/USD – wsparcie na poziomie 1,2650 pozostaje integralne

Z drugiej strony, najbliższe wsparcie to 1,2650, które również pokrywa się z 20 SMA. Następnie kolejnym wsparciem dla GBP/USD jest poziom 1,2600, a następnie 1,2570.

W przeważającej części para funt/dolar handluje w wąskim kanale podczas sesji azjatyckich i europejskich. Jedynym powodem ograniczonych strat w tej parze jest poprawa nastrojów związanych z ryzykiem dla powiązanych walut. Ale po opublikowaniu raportu PMI możemy zobaczyć pewien ruch w GBP / USD.

W piątek dolar amerykański znalazł się pod presją sprzedaży, co utorowało drogę do odbicia na parze funt/dolar. Dane z USA pokazały spadek indeksu PCE w maju, co spowodowało, że indeks dolara amerykańskiego stracił 0.5%.

Jednak pomimo ostatnich danych ekonomicznych, dolar amerykański wykazuje odporność na inne waluty, ponieważ istnieje duża szansa na podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych w lipcu.

Jednak wszelkie informacje o podwyżkach stóp procentowych z BoE mogą również wzmocnić GBP, co uczyniłoby sytuację interesującą dla pary GBP/USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry