Kurs EUR/GBP w pobliżu 0,8670, uwaga przesuwa się na przemówienie Lagarde’a

EUR/GBP lekko zwyżkuje w pobliżu 0,8535

EUR/GBP kontynuuje zwyżkę trzeci dzień z rzędu i ostatnio był notowany w pobliżu 0,8670. Powodem zwyżkowej dynamiki EUR/GBP mogą być pogłoski, że BoE może teraz lepiej radzić sobie z konsekwencjami wynikającymi z wysokich stóp procentowych.

Na razie Bank Anglii wstrzymuje się po podniesieniu stopy procentowej do około 5,25%. Zostało to zrobione przez BoE w celu zapobieżenia spowolnieniu gospodarczemu. Ponadto Bank Anglii chce również poczekać i zobaczyć wpływ stóp procentowych na gospodarkę Wielkiej Brytanii.

Rewizja płacy minimalnej w górę

Oczekuje się, że w przyszłości GBP będzie podlegał dużej zmienności, ponieważ brytyjski minister finansów ogłosi rewizję w górę płacy minimalnej. Jednocześnie oczekuje się, że brytyjski minister finansów odrzuci również wszelkiego rodzaju obniżki podatków.

A jeśli spojrzymy na PMI (Wielka Brytania) z S&P Global, wrześniowy odczyt wyniósł 44.3, podczas gdy w zeszłym miesiącu 44.2. Zgodnie z prognozami rynkowymi, wskaźnik PMI dla Wielkiej Brytanii miał pozostać bez zmian.

Jeśli spojrzymy na drugą stronę, rynki są 50/50 co do jakiejkolwiek nowej zmiany polityki wprowadzonej przez EBC. Rynki uważają, że inflacja w Unii Europejskiej jest nadal powyżej celu banku, co oznacza, że istnieje większe prawdopodobieństwo recesji w UE.

Mając to na uwadze, inwestorzy uważnie przyglądają się teraz wszelkim nowym oświadczeniom lub wskaźnikom, które zapewnią wgląd w to, o czym myśli EBC!

Ważnym wskaźnikiem ekonomicznym ze strony UE był niemiecki wskaźnik PMI, który wykazał dalszy spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem. Podobnie, stopa bezrobocia i wskaźnik PMI strefy euro również pozostały niezmienione, co oznacza brak poprawy również na tym froncie.

Patrząc w przyszłość, rynki będą przyglądać się wystąpieniom członków i urzędników EBC.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry