Kryptowaluta Paxos nakazana do zaprzestania bicia tokenów Busd

Moneta Usd jest najbezpieczniejszym stablecoinem

Paxos a cryptocurrency exchange otrzymała nakaz zaprzestania korzystania z tokenów BUSD przez nowojorskie organy regulacyjne ds. usług finansowych. Dzieje się to w czasie, gdy branża kryptowalutowa stoi w obliczu pęknięcia w związku z pozwem SEC.

Według oficjalnego oświadczenia Paxos, przestanie emitować nowe tokeny BUST od 21 lutego. Oświadczenie wspomniało również o ostatnich działaniach podjętych po otrzymaniu wytycznych od NYDFS.

Paxos stoi przed pozwem SEC

Wcześniej jeden z głównych punktów informacyjnych poinformował, że Paxos stoi w obliczu pozwu ze strony SEC za oferowanie BUSD na giełdzie. Według amerykańskich regulatorów, BUSD jest niezarejestrowanym papierem wartościowym i dlatego nie może być oferowany przez firmę fintech.

Partnerstwo pomiędzy Binance i Paxos zostało nawiązane w 2019 roku. W tym czasie obie firmy zgodziły się na uruchomienie BUSD, który był odpowiedzią Binance na USDT stablecoin.

Ale teraz wydaje się, że Paxos będzie musiał bardzo szybko przestać wydobywać nowe monety BUSD. A jeśli weźmiemy pod uwagę, jak Paxos był jedynym odpowiedzialnym za zarządzanie stablecoinem, to położyłoby to poważne wgniecenie w kapitale rynkowym monety.

Według rzecznika firmy, będą oni również recenzować niektóre z ich innych projektów w związku z rosnącą niepewnością regulacyjną.

Obecnie BUSD jest uważany za 3. największą monetę w kategorii stablecoin po USDT i USD coin. W momencie pisania tego tekstu BUSD miał market cap w wysokości 16 miliardów dolarów. A jeśli spojrzymy na cenę, BUSD spadł o 0,19% po tej wiadomości.

Zaledwie w zeszłym tygodniu Kraken zgodził się również zakończyć swój program stakowania, w którym inwestorzy mogą zarabiać nagrody, blokując swoje cyfrowe aktywa przez określony czas. Giełda kryptowalut zgodziła się również zapłacić 30 milionów dolarów do SEC w ramach ugody.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry