Korea Południowa odnotowuje nadwyżkę handlową przy rosnącym eksporcie

Wzrost PKB Korei Południowej będzie wyższy w 2024 r.

Spadek eksportu w Korei Południowej spowolnił w czerwcu, co jest obiecującym sygnałem dla gospodarki tego kraju. Ponadto wzrósł również eksport motoryzacji i półprzewodników, co utorowało drogę do odnotowania nadwyżki handlowej w tym roku.

Czerwcowy eksport Korei Południowej wyniósł 54 miliardy dolarów

Według statystyk eksport z czwartej co do wielkości gospodarki Azji spadł w czerwcu o 6% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ogólnie rzecz biorąc, eksport Korei Południowej w czerwcu wyniósł tylko 54,24 USD, co wskazuje na oznaki ożywienia, biorąc pod uwagę spadek eksportu o 15,2% w maju.

Według odpowiedniego ministerstwa, poprawa bilansu handlowego prawdopodobnie zatrzyma się w lipcu i sierpniu. Powodem tego są czynniki sezonowe. Są jednak optymistami, że bilans handlowy Korei Południowej prawdopodobnie powróci na właściwe tory po kilku miesiącach.

Ekonomiści spodziewali się 3% spadku eksportu, podczas gdy rzeczywista wartość wyniosła około 6%. Ale nawet to jest poprawą, biorąc pod uwagę spadek o 15,2% w maju.

Eksport z branży półprzewodników również spadł o 28%, co jest jednym z najmniejszych spadków w ciągu ostatnich 8 miesięcy. Z drugiej strony eksport samochodów wzrósł o 58,3%, co wsparło wynik finansowy.

Jeśli spojrzymy na dane eksportowe według hrabstw, dostawy z Korei Południowej do Chin spadły o 19%. Po raz kolejny spadek ten jest jednym z najmniejszych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Co więcej, dostawy do USA spadły tylko o 1,9%, podczas gdy eksport do UE wzrósł o 9,2%.

Import, który również przyczynia się do nadwyżki handlowej, zmniejszył się o 11,7% w tym samym okresie. W sumie odnotowano eksport o wartości około 53,11 mld USD, co jest dobrym znakiem dla kraju.

W czerwcu nadwyżka handlowa Korei Południowej wyniosła 1,13 mld USD, co jest dobrym znakiem, biorąc pod uwagę, że kraj borykał się z deficytem przez 15 miesięcy z rzędu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry