Kontrakty terminowe na Dow utrzymują się na stałym poziomie Oracle skacze o 3 po wynikach

Kontrakty terminowe na Dow utrzymują się na stałym poziomie Oracle skacze o 3 po wynikach

Podczas poniedziałkowej sesji większość kontraktów terminowych na akcje z USA była stabilna. Dzieje się tak w kontekście zwyżkowych ruchów większości średnich benchmarkowych w USA. Według ekspertów było to spowodowane wzrostem cen akcji spółek technologicznych, a także zbliżającą się decyzją Fed w sprawie stóp procentowych i danymi o inflacji.

S&P 500 i Dow Jones Future, które są uważane za główne indeksy futures, pozostały na niezmienionym poziomie przez cały dzień. Co więcej, kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o marginalne 0.1% w ciągu dnia.

Oracle skacze o 3,3% po zyskach

Podczas wydłużonych godzin handlu akcje Oracle Corp (ORCL) podskoczyły o 3.3% po lepszych niż oczekiwano zyskach. Zgodnie z wynikami Oracle, EPS spółki wyniósł 1,67 USD, podczas gdy rynek oczekiwał EPS na poziomie 1,58 USD.

Podobnie, raportowane przychody Oracle wyniosły 13,8 mld USD wobec oczekiwań na poziomie 13,74 mld USD. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki Oracle były w większości pozytywne, co ostatecznie przełożyło się również na kurs akcji spółki.

Patrząc w przyszłość podczas dzisiejszej sesji, dane o CPI będą uważnie monitorowane przez graczy rynkowych. Według prognoz roczna inflacja w USA ma spaść z 4,9% do zaledwie 4,1%. Dane o inflacji pozwolą również Fed ocenić skuteczność podwyżek stóp procentowych.

Indeks Dow Jones Industrial Average (DJIA) również zyskał około 189,6 punktów, co odpowiada wzrostowi o 0,6%. Po dziennych wzrostach DJIA znajduje się obecnie na 6-tygodniowych maksimach, co sugeruje optymizm inwestorów związany z przerwą w podwyżkach stóp.

Jeśli spojrzymy na rynek obligacji, oprocentowanie 10-letnich obligacji wynosi 3,743%, czyli znacznie więcej niż kilka lat temu.

Podsumowując, wyniki amerykańskich akcji i głównych indeksów zależą obecnie od decyzji Fed w sprawie polityki stóp procentowych. Przerwa w stopach procentowych lub ich obniżka będzie byczym sygnałem dla akcji i spowoduje ich wzrost.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry