Kontrakty terminowe na Dow pozostają stabilne przed publikacją danych o PKB za IV kwartał

Kontrakty terminowe na Dow pozostają stabilne przed publikacją danych o PKB za IV kwartał

Większość amerykańskich rynków kontraktów terminowych na akcje pozostała bez zmian podczas czwartkowej sesji. Spokój ten wynikał z nadchodzących danych o PKB za IV kwartał i publikacji wyników kilku spółek.

W rezultacie Dow Futures odnotował zmianę o -0,1%, czyli około 20 punktów. Podobnie, kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,1% lub 4 punkty, podczas gdy Nasdaq Futures podskoczył o 0,1% (17 punktów). Ruch obserwowany na tych rynkach terminowych był znikomy w dużej skali.

Oczekiwany wzrost PKB o 2%

Patrząc w przyszłość, główna uwaga skupia się teraz na wynikach PKB za IV kwartał, które ujawnią tempo wzrostu gospodarki USA w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ekonomiści twierdzą, że w 4. kwartale 2023 r. spodziewany jest wzrost PKB o 2%. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to znaczny spadek w porównaniu z odczytem za III kwartał na poziomie 4,9%.

Niektórzy eksperci uważają, że hossa na akcjach jest napędzana oczekiwaniami, że obniżki stóp procentowych są tuż za rogiem. Z pozoru Fed osiągnął swój cel obniżenia inflacji. Wciąż jest jednak zbyt wcześnie, aby formułować jakiekolwiek prognozy dotyczące terminu obniżek stóp.

Ponadto słabszy wzrost PKB w ostatnim kwartale 2023 r. znacznie zwiększy szanse na wcześniejsze obniżki stóp procentowych na kolejnych posiedzeniach.

Gdzie indziej, sezon wyników w USA również ma nastąpić za kilka godzin. Niektóre firmy, które mają ogłosić swoje wyniki, to American Airlines, Southwest Airlines, Intel, Western Digital i T-Mobile.

W tym wszystkim jedyną akcją, która zaszokowała rynki, jest Tesla (TSLA), która straciła 8% swojej wartości rynkowej w ciągu jednego dnia. Szok nastąpił po ogłoszeniu przez Elona Muska, że sprzedaż pojazdów prawdopodobnie spadnie w 2024 roku. Komentarze te doprowadziły do wyprzedaży akcji pojazdów elektrycznych w USA, a nawet na rynku chińskim.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry