Kontrakty terminowe na Dow pozostają bez zmian, a indeksy odbijają się od dna

Kontrakty terminowe na Dow pozostają stabilne przed publikacją danych o PKB za IV kwartał

Pod koniec poniedziałkowego wieczoru kontrakty futures na amerykańskie indeksy giełdowe były nieco niższe. Dzieje się tak pomimo faktu, że wszystkie indeksy giełdowe są notowane wyżej dzięki zyskom Apple i nadchodzącym decyzjom w sprawie stóp procentowych.

Kontrakt terminowy na Dow Jones Future jest prawie zbliżony do ceny otwarcia, podczas gdy kontrakt terminowy na S&P 500 spadł o 0,1%. Ponadto kontrakty terminowe Nasdaq 100 straciły ostatnio prawie 0,1% swojej wartości.

Podczas wydłużonych godzin handlu, jedną z akcji, która pojawiła się w wiadomościach był Pinterest (PINS), który podskoczył o 12%. Nagła aprecjacja akcji Pinterest nastąpiła po lepszym niż oczekiwano EPS za 3 kwartał.

Pinterest zaskoczył lepszymi niż oczekiwano wynikami

Rynek prognozował 0,21 USD EPS w trzecim kwartale, podczas gdy rzeczywisty odczyt wyniósł 0,28 USD. Ponadto przychody Pinterest w trzecim kwartale wyniosły około 763 mln USD w porównaniu z prognozą 743,94 mln USD.

Inną akcją, która pojawiła się w wiadomościach, była Lattice, która spadła o 16%. Przychody tej spółki prognozowano na 192,08 mln USD, ale rzeczywisty odczyt był nieco lepszy i wyniósł 192,17 mln USD.

Wolfspeed (WOLF) również wywołał falę po imponującym wzroście o 10%. Zyski po tym, jak WOLF odnotował straty w wysokości 0.53 USD / akcję w pierwszym kwartale. Wręcz przeciwnie, rynek oczekiwał prognozowanej straty w wysokości około 0,67 USD na akcję.

Biorąc pod uwagę, że od decyzji Fed dzieli nas zaledwie jeden dzień, rynki akcji i rynki przyszłości powinny przyjąć bardziej ostrożne podejście. Dokładnie to obserwujemy obecnie na rynkach, gdy zbliżamy się do wielkiego dnia.

Nawet jeśli Fed nie podniesie stóp procentowych, nie doprowadzi to do znacznego wzrostu na rynkach akcji. Powodem tego jest fakt, że decyzja ta jest już wyceniona. Jednak wszelkie rozmowy na temat harmonogramu obniżek stóp procentowych lub nieco gołębiej postawy Fed przechylą szalę na korzyść rynku akcji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry