Jen japoński (JPY) zyskuje przewagę nad dolarem amerykańskim

Jen japoński (JPY) zyskuje przewagę nad dolarem amerykańskim

Japoński jen (JPY) w końcu odwrócił trend aprecjacji dolara, zyskując na wartości podczas piątkowej sesji. Jeśli aprecjacja JPY będzie kontynuowana, USD/JPY może zakończyć tydzień stratą.

Podczas piątkowej sesji USD/JPY osiągnął poziom 149.45, który jest również dziennym minimum. Jednak para przesunęła się teraz nieco wyżej, w pobliże 149.60; nadal jest na czerwono przez cały dzień.

Aprecjacja jena (JPY) nie ogranicza się jednak tylko do dolara. JPY zyskuje na wartości w stosunku do większości innych walut, takich jak EUR i GBP.

Pogłoski o podwyżce stóp BoJ

Nagła siła JPY wynika z prognoz, że BoJ zmieni swoją politykę ujemnych stóp procentowych i wprowadzi podwyżkę stóp procentowych na następnym posiedzeniu. Podstawą tej prognozy jest publikacja danych o inflacji w Japonii, która rośnie.

Pomimo ostatniej słabości USD/JPY, nie możemy ignorować faktu, że znajduje się on niebezpiecznie blisko poziomu 150,00. Jest to ten sam poziom, który wielu graczy rynkowych postrzega jako katalizator interwencji rynkowej. Wcześniej MoF wkroczył, gdy USD/JPY dotknął 151,93 i zepchnął go niżej.

Z technicznego punktu widzenia trend wzrostowy na USD/JPY jest nadal nienaruszony pomimo spadku obserwowanego podczas piątkowej sesji. Niezależnie od tego, czy spojrzymy na krótki, średnioterminowy czy długoterminowy okres, prognoza pozostaje KUPUJĄCA, co jest oznaką siły dolara.

Zdaniem ekspertów USD/JPY nie zrobił wystarczająco dużo, aby zasygnalizować całkowitą zmianę trendu. Para będzie musiała wykazać trwałą presję spadkową, aby zasygnalizować poważną zmianę trendu.

Dlatego szerszy obraz jest nadal taki sam – USD/JPY będzie kontynuowany, chyba że nastąpi poważna zmiana po stronie fundamentalnej.

Jeśli spojrzymy wstecz, USD/JPY zakończył już bycze wybicie z trójkąta zwyżkującego. Oznacza to, że para jest teraz w drodze do poziomu 152.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry