Jen japoński (JPY) na krótko dotyka 150, a następnie cofa się

Jen japoński (JPY) na krótko dotyka 150, a następnie cofa się

Podczas poniedziałkowej sesji japoński jen (JPY) pozostawał w centrum uwagi, ponieważ para ponownie na krótko dotknęła poziomu 150. Siła USD/JPY wynikała głównie ze wzrostu rentowności w USA, ale nadal nie była wystarczająca, aby wykluczyć interwencję BoJ.

To właśnie obawa przed interwencją BoJ spowodowała, że para USD/JPY ponownie wycofała się z poziomu 150. Jednocześnie rośnie napięcie geopolityczne na całym świecie, co również utrzymuje rynki na krawędzi.

Rentowności amerykańskich obligacji rosną

W przeważającej części rentowności amerykańskich obligacji były w najlepszym razie stonowane, ponieważ inwestorzy oczekiwali na amerykański PKB i posiedzenie EBC.

Rentowność 10-letnich obligacji USA wynosi blisko 4.98% po osiągnięciu wyższego poziomu 5% w poprzednim tygodniu. W tym czasie prezes Fed skomentował silny rynek pracy i siłę amerykańskiej gospodarki. Głównym przesłaniem jego komentarzy było to, że dalsze zacieśnianie może być konieczne, biorąc pod uwagę warunki makroekonomiczne.

Jeśli spojrzymy na DXY (indeks dolara), handluje on również w pobliżu 106,28 ze skokiem o 0,1%, podczas gdy EUR handluje w pobliżu 1,0574 ze spadkiem o 0,2%.

Patrząc wstecz na JPY, handluje on na poziomie 149.93 w stosunku do dolara po osiągnięciu maksimum 150.14 podczas poniedziałkowej sesji.

Na razie kluczowym poziomem pozostaje 150, ponieważ rynki obawiają się, że wszelkie trwałe ruchy powyżej tego poziomu przyciągną uwagę BoJ.

Istnieje jedna grupa, która uważa, że wzrost rentowności amerykańskich obligacji gwarantuje silniejszego dolara amerykańskiego w stosunku do JPY. Z drugiej strony, druga grupa uważa, że BoJ będzie interweniował w celu obrony poziomu 150. Końcowym rezultatem obu tych opinii jest to, że USD/JPY wydaje się utknąć w pobliżu poziomu 150 bez większych spadków lub wzrostów.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry