Jeff Bezos kupił 1 akcję Amazon w 115 w maju

Jeff Bezos kupił 1 akcję Amazon w 115 w maju

W maju Jeff Bezos kupił jedną (pojedynczą) akcję Amazon po cenie 115 USD. Według ekspertów, jest to pierwszy raz w ciągu ostatnich 20 lat, kiedy Jeff Bezos kupił jakiekolwiek akcje Amazon. W rzeczywistości wielu ekspertów nazywa to posunięciem mającym na celu trollowanie Wall Street, podobnie jak Elon Musk.

Szczegóły dotyczące handlu przez CEO i założyciela Amazon zostały zgłoszone do SEC 25 maja. Ponadto zgłoszenie zawierało również szczegóły dotyczące darowizny na rzecz organizacji non-profit o wartości 69 000 akcji.

Co ciekawsze, czas zakupu pojedynczej akcji wynosił 4:20, co sugeruje, że Jeff Bezos próbuje naśladować Elona Muska.

W przeszłości Elon Musk dokonał kilku transakcji, które odnosiły się do liczb takich jak 4:20. Podobnie, Elon Musk zgodził się również kupić Twittera za 42 miliardy dolarów, zanim sfinalizował transakcję, płacąc 44 miliardy dolarów.

Wartość netto Jeffa Bezosa wynosi 122 miliardy dolarów

Zgodnie ze szczegółami, Jeff Bezos kupił 1 akcję płacąc 114,77 USD. Kiedy odejmiemy podarowane przez niego akcje Amazon, daje to łącznie 990476371 akcji, które nadal są w jego posiadaniu. Biorąc pod uwagę obecną wartość rynkową, jego wartość netto wynosi około 122 miliardów dolarów.

Obecnie akcje Amazona notowane są na poziomie około 124 USD, czyli wyższym niż cena zakupu wynosząca 114,77 USD. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, Jeff Bezos zarobił 9 dolarów na swojej inwestycji.

Od początku 2023 r. Amazon wzrósł o 47%, ponieważ handel i usługi w chmurze cieszą się dużym zainteresowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, Jeff Bezos nadal kontroluje 10% akcji Amazon i stąd też pochodzi większość jego bogactwa.

Gdy weźmiemy pod uwagę, że Jeff Bezos był sprzedawcą akcji Amazona, niedawny zakup akcji przez niego jest niczym innym jak miłą niespodzianką. Dostępne dane sugerują, że spieniężył akcje Amazona o wartości około 30 miliardów dolarów, aby sfinansować swoją firmę rakietową.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry