Japońskie akcje rosną po doniesieniach o zainteresowaniu Berkshire Hathaway

Japonia podniesie zakładane długoterminowe stopy procentowe na lata 2024/25

We wtorek akcje notowane na indeksie Nikkei skoczyły w górę po doniesieniach, że firma Buffetta chce dokonać inwestycji w japońskie akcje.

Raport mówił również o tym, że Berkshire Hathaway planuje zwiększyć swoje udziały w 5 największych japońskich domach handlowych. Biorąc pod uwagę wpływ, jaki Warren Buffet i jego firma mieli w świecie inwestycji, taka reakcja była naturalna!

Po tej wiadomości akcje wszystkich 5 japońskich domów handlowych wzrosły o 2 – 3%. Te domy handlowe to Itochu Corp, Mitsubishi Corp, Sumitomo Corp, Mitsui & Co oraz Marubeni Corp.

Według lokalnej gazety, Buffett kontroluje 7,4% udziałów w wyżej wymienionych firmach handlowych. W rzeczywistości myśli on nawet o zwiększeniu swojego udziału po wizycie w Japonii.

Ponadto, Buffett ujawnił również swoje plany inwestowania w więcej japońskich spółek publicznych. Posunął się nawet do stwierdzenia, że jest dumny ze swojej decyzji o inwestowaniu w japońskie firmy handlowe.

Berkshire planuje wyemitować dodatkowe obligacje w jenach

Inny raport sugeruje, że Berkshire myśli również o emisji kolejnych obligacji jenowych. I jeśli spojrzymy na japoński rynek akcji, to wydaje się on być anomalią.

Podczas gdy globalny rynek akcji miał trudny rok, japońskie akcje nadal przebijają większość z nich! Dodatkowo w Japonii wiele się dzieje, od łagodzenia inflacji po zmianę przywództwa w Banku Japonii!

Jednak największym czynnikiem, który sprawia, że japońskie akcje są tak dobrą opcją, są niskie stopy procentowe w Japonii.

Podczas gdy reszta świata zmaga się z wysokimi stopami procentowymi, stopa procentowa w Japonii wciąż wynosi -0,10%!

Taka ujemna stopa procentowa może nie być dobra dla jena, ale zapewnia bardzo dobre środowisko dla japońskich akcji. Może dlatego wielcy inwestorzy, tacy jak Warren Buffet, teraz również patrzą na Japonię pod kątem inwestycji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry