Japoński premier Kishida chce wsparcia w sprawie wyższych płac od nowego gubernatora Boj

Japonia podniesie zakładane długoterminowe stopy procentowe na lata 2024/25

Premier Japonii podzielił się ostatnio kilkoma uwagami na temat kolejnego lidera Banku Japonii. Według niego rząd ma nadzieję, że nowy szef stworzy politykę monetarną, która może wspierać cel rządu, jakim są wyższe płace i silny wzrost gospodarczy.

Innymi słowy, PM Kishida chce, aby nowy szef kontynuował ultra luźną politykę monetarną tak jak jego poprzednik.

A kiedy premier został zapytany o to, czy rząd i bank centralny zrewidują swoją politykę, powiedział, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć. Zgodnie ze wspólną polityką, BOJ ma obowiązek osiągnięcia celu inflacyjnego na poziomie 2% w jak najkrótszym czasie.

Premier chce zrównoważonego wzrostu gospodarczego

Premier podzielił się również swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak rządy chcą promować zrównoważony wzrost gospodarczy, a także wzrost płac w firmie. W tym celu chce, aby nowy gubernator uwzględnił cele rządu w swojej polityce.

Wcześniej rząd mianował Kauzo Uedę na kolejnego szefa Banku Japonii. Pan Kauzo Ueda jest znanym naukowcem, a jego nominacja zaskoczyła wielu na całym świecie. Według analityków, nominacja Kauzo prawdopodobnie położy kres polityce kontroli rentowności.

Według Kishidy, rozmawiał on z różnymi osobami przed podjęciem decyzji o wyborze następnego gubernatora BOJ. Jeśli chodzi o to, jak premier sfinalizował skład na kolejnego gubernatora, odmówił komentarza.

Jeśli spojrzymy na pochodzenie Uedy, jest on znanym naukowcem i ekonomistą o światowej renomie. Ponadto, wnosi on również lata doświadczenia w dziedzinie finansów!

A teraz rynek czeka, aby usłyszeć coś od następnego gubernatora BOJ. Kiedy już coś od niego usłyszymy, kolejny kierunek działania BOJ stanie się jasny. Ale w większości przypadków rząd ma nadzieję, że będzie kontynuował obecną politykę wspierania wzrostu gospodarczego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry