Japoński jen spada po pogłoskach o Amamiya jako następnym gubernatorze Boj

Jen japoński (JPY) na krótko dotyka 150, a następnie cofa się

Po doniesieniach o Amamiyi jako kolejnym potencjalnym gubernatorze BOJ, japoński jen (JPY) spadł do wielotygodniowego minimum względem innych walut, w tym USD, EUR i innych. Jeśli spojrzymy na Amamiyę, jest on wielkim fanem bardzo luźnej polityki monetarnej.

Oznacza to, że jeśli Amamiya przejmie stery, to i tak już luźna polityka monetarna BOJ stanie się jeszcze bardziej luźna! Jak wynika z raportów, istnieje duża szansa, że Amamiya zastąpi Haruhiko Kurodę w tym roku. W rzeczywistości istnieje nawet szansa, że jeszcze w tym miesiącu otrzymamy stosowne ogłoszenie tej zmiany.

Póki co kadencja Haruhiko Kurody ma zakończyć się w kwietniu i wydaje się, że szanse na jakąkolwiek byczą politykę BOJ w przypadku przejęcia stanowiska przez Amamiyę są bardzo małe.

Akomodacyjna polityka monetarna BOJ będzie kontynuowana

Po doniesieniach japoński jen (JPY) spadł do wielotygodniowego minimum względem USD i innych walut. Para USD/JPY wzrosła o 0,5%, co oznacza, że JPY stracił 0,5% w stosunku do USD.

W wyniku tej presji sprzedaży, USD/JPY był ostatnio widziany w handlu w okolicach 132. A ta presja sprzedaży została dodatkowo przyspieszona z powodu silnych danych o płacach z USA, które wzmocniły USD.

Wcześniej rynki miały nadzieję, że BOJ odejdzie od swojej obecnej polityki pieniężnej ze względu na wyższą inflację w kraju.

W końcu inflacja konsumencka w Japonii jest już na 40-letnim poziomie i obecnie oscyluje wokół 4%. Wręcz przeciwnie, cel inflacyjny BOJ jest ustalony na poziomie 2%, co mówi nam, że inflacja nadal szaleje.

Ponadto, sektor produkcyjny Japonii również ulega spowolnieniu, co również wpłynie na wzrost gospodarczy w kraju.

Pomimo tych wszystkich problemów, BOJ nadal utrzymuje swoje stanowisko w sprawie tracącej na wartości polityki monetarnej. Jak twierdzi BOJ, polityka ta jest umieszczona w celu ochrony gospodarki przed trudnymi warunkami globalnymi i pandemią COVID-19.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry