Intel planuje zwiększyć moce produkcyjne dzięki nowemu zakładowi w Malezji

Intel planuje zwiększyć moce produkcyjne dzięki nowemu zakładowi w Malezji

Intel zaproponował nowy plan zwiększenia swoich możliwości w zakresie produkcji chipów i powiązanych usług. Zostanie to osiągnięte poprzez otwarcie nowej fabryki w Malezji, która pozwoli Intelowi na czterokrotne zwiększenie mocy produkcyjnych. Firma planuje zrealizować ten plan do 2025 roku, czyli w ciągu najbliższych 1-2 lat.

Ostatnie posunięcie Intela jest próbą odzyskania pozycji globalnego lidera w produkcji półprzewodników.

Proponowany plan obejmuje budowę fabryki w stanie Penang, w której wykorzystywana będzie technologia Foveros. Mówiąc prościej, firma planuje wykorzystać technologię pakowania chipów, która jest mechanizmem łączenia różnych chipów w jeden pakiet. Pozwala to chipowi zwiększyć moc obliczeniową, a tym samym zapewnić lepszą wydajność.

Projekt ekspansji Intela o wartości 7 miliardów dolarów

Podobnie Intel (INTC) zamierza zbudować kolejną fabrykę zlokalizowaną w Kulim. W tym zakładzie firma będzie testować różne produkty wraz z montażem chipów. Ogólnie rzecz biorąc, fabryka ta będzie częścią wartego 7 miliardów dolarów projektu ekspansji, który jest skierowany do Malezji.

Robin Martin, który zajmuje prestiżowe stanowisko w Intelu, ujawnił, że firma planuje stworzyć jedną z największych baz produkcyjnych chipów w Malezji. Jeśli więc spojrzymy na tę umowę pod kątem Malezji, kraj ten odniesie wiele korzyści z transferu technologii. Ponadto inwestycja Intela w tym kraju stworzy również nowe miejsca pracy, a nawet zwiększy PKB kraju.

Jeśli chodzi o to, kiedy nowy zakład w Penang rozpocznie masową produkcję, nie podano dokładnej daty ani szczegółów. Doniesienia medialne sugerują jednak, że kilka firm, takich jak Cisco, Amazon, a nawet rząd USA, planuje wykorzystać nową „zaawansowaną technologię pakowania”.

W pewnym sensie możemy więc powiedzieć, że Intel nie rzuca swoich pieniędzy w nieznane. W rzeczywistości wiele firm technologicznych jest już w kolejce do zakupu chipów wykonanych w nowej technologii.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry